Taj Mahal v Dubaji už v roku 2016

| manworld.sk | Cestovanie

Mnohokrát označované ako Las Vegas na arabský spôsob. Replika Taj Mahalu v Dubaji má názov Taj Arabia s prívlastkom svadobnej destinácie s nonstop prevádzkou. 350 izieb a apartmánov v jedinečnej stavbe, ktorej originál patrí medzi divy sveta bude prístupný začiatkom roka 2016.

Pôvodné plány na otvorenie sa natiahli asi o dva roky, podľa investorov za to môže byrokracia Dubajského emirátu ale aj detailný záujem úradov o projekt. Taj Arbia mal mať mramorový obklad, od tohto plánu tvorcovia upustili a nahradili ho sklenenou štruktúrou. Súčasťou hotela bude 240 apartmánov a palác Leela, oboje riadené manažmentom hotela.

Aktualizované 25.4.2016

Podľa informácií z oficiálnej web stránky projektu, sa otvorenie presúva na rok 2018.

Taj Arabia bude asi 4 krát väčší ako Taj Mahal v Indii, v skutočnosti sa jedná o 20 poschodovú budovu. V rámci nového územného plánu bola stavba znížená z dôvodu blízkych obytných budov.

Taj Arabia je súčasťou megaprojektu Falcon City, inšpirovaného svetovými pamiatkami a divmi sveta. Po otvorení sa novým obyvateľom a turistom poskytne pohľad na pyramídy, Semiramidine visuté záhrady, Eiffelovu vežu alebo šikmú vežu v Pise.

Zdroj: emirates247

Prečítané: 13031x
Späť hore
Vyberáme

Je to túžba po moci alebo úchylka?

Ľudia sú rôzni a to je dobré, keby boli všetci rovnakí, bola by to hrozná nuda. Aj malí...

Lotus uvádza na trh novú značku

Lotus sa chystá uviesť na trh novú lifestylovú značku, Lotus Originals, ktorá ponúkne r...

Krbové sklo

Tento nádherný sklenený krb od spoločnosti Bloch - DESIGN umožňuje prirodzenej kráse ži...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk