Skip to main content

Tip na výlet pre milovníkov piva: Pilsner Fest v Plzni

| Manworld.sk | Cestovanie

O tom, že október je mesiacom piva niet žiadnych pochýb. Načo však cestovať až do Nemecka, aby ste si užili typický pivný festival. U našich východných susedov bude už 7. októbra 2017 prebiehať Pilsner Fest, čiže veľkolepá oslava 175. výročia uvarenia prvej várky zlatého ležiaku Pilsner Urquell, ktorý zmenil svet piva.

A na čo sa môžete tešiť?

Pivo z rúk majstrov výčapu

Budete mať jedinečnú možnosť nechať si načapovať pivo od tých najšikovnejších výčapníkov. Vo vybraných pivných stanoch sa predstavia víťazi a finalisti súťaže Pilsner Urquell Master Bartender.

Super jedlo

Starostlivo pripravené degustačné menu, ktoré sa najlepšie hodí k plzenskému pivu ponúknu vo svojich stanoch známe podniky U Pinkasů, Na Spilce, Švejk restaurant či Lokál. Návštevníkov čaká tiež veľa stánkov s občerstvením pod taktovkou kulinárskeho Fresh Festivalu.

Prehliadka pivovaru

Sprístupnený bude špeciálny prehliadkový okruh, v rámci ktorého bude po prvý raz možnosť nahliadnuť do elektrocentrály. Zároveň sa len v tento deň otvoria dvere debnárne, kam sa inak bežný návštevník nedostane a budete mať možnosť vyskúšať si toto remeslo.

Pestrý hudobný program

Tohtoročný Pilsner Fest ponúkne hudbu všetkých generácií. Monkey Business, Support Lesbiens, Jelen, Viktor Dyk & WAW – to sú len niektoré z názvov hudobných hostí. Celý program je k dispozícii na www.pilsnerfest.cz.

A aby si milovníci piva mohli oslavu náležite užiť, organizátori mysleli aj na dopravu. Preto 7. októbra 2017 o 10:25 h. vypravia zdarma z pražskej Hlavnej stanice špeciálny vlak, ktorý ich následne dopraví o 23:30 h. z Plzne aj naspäť do Prahy.

 

Prečítané: 6434x
Späť hore