Tip na výlet pre milovníkov piva: Pilsner Fest v Plzni

| Manworld.sk | Cestovanie

O tom, že október je mesiacom piva niet žiadnych pochýb. Načo však cestovať až do Nemecka, aby ste si užili typický pivný festival. U našich východných susedov bude už 7. októbra 2017 prebiehať Pilsner Fest, čiže veľkolepá oslava 175. výročia uvarenia prvej várky zlatého ležiaku Pilsner Urquell, ktorý zmenil svet piva.

A na čo sa môžete tešiť?

Pivo z rúk majstrov výčapu

Budete mať jedinečnú možnosť nechať si načapovať pivo od tých najšikovnejších výčapníkov. Vo vybraných pivných stanoch sa predstavia víťazi a finalisti súťaže Pilsner Urquell Master Bartender.

Super jedlo

Starostlivo pripravené degustačné menu, ktoré sa najlepšie hodí k plzenskému pivu ponúknu vo svojich stanoch známe podniky U Pinkasů, Na Spilce, Švejk restaurant či Lokál. Návštevníkov čaká tiež veľa stánkov s občerstvením pod taktovkou kulinárskeho Fresh Festivalu.

Prehliadka pivovaru

Sprístupnený bude špeciálny prehliadkový okruh, v rámci ktorého bude po prvý raz možnosť nahliadnuť do elektrocentrály. Zároveň sa len v tento deň otvoria dvere debnárne, kam sa inak bežný návštevník nedostane a budete mať možnosť vyskúšať si toto remeslo.

Pestrý hudobný program

Tohtoročný Pilsner Fest ponúkne hudbu všetkých generácií. Monkey Business, Support Lesbiens, Jelen, Viktor Dyk & WAW – to sú len niektoré z názvov hudobných hostí. Celý program je k dispozícii na www.pilsnerfest.cz.

A aby si milovníci piva mohli oslavu náležite užiť, organizátori mysleli aj na dopravu. Preto 7. októbra 2017 o 10:25 h. vypravia zdarma z pražskej Hlavnej stanice špeciálny vlak, ktorý ich následne dopraví o 23:30 h. z Plzne aj naspäť do Prahy.

 

Prečítané: 6311x
Späť hore
Vyberáme

Čo ste nevedeli o väzenskej samotke

Keď sú zločinci odsúdení  na tresty odňatia slobody, všeobecné pochopenie je, že tresto...

Tetovanie na hrudi pre mužov

Hrudník je dostatočne veľký na rôzne tetovania, často je označované za symbol lásky. Dô...

Športy, ktoré vás dostanú do formy

Dostať sa do formy vôbec nie je také zložité, ako sa nám naše podvedomie snaží nahovori...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk