Skip to main content

TOP 10 cestovateľských destinácií pre rok 2016

| manword.sk | Cestovanie

Redakcia časopisu Afar priniesla na začiatku nového roku zoznam destinácií, ktoré sa určite oplatí vidieť. Bežnými turistami ide o nie veľmi zmapované územia, o to väčšia inšpirácia k ich návšteve.

Americký juhozápad

Domov národných parkov a Grand Canyonu. Chcete lepšie pochopiť vek našej planéty? Nič to neilustruje lepšie, ako výlet až na samé dno Grand Canyonu.

Nepál

Cestovanie do Nepálu výrazne kleslo po ničivom zemetrasení v apríli, pri ktorom prišlo o život 9 000 ľudí. Cestovný ruch poklesol o 50%, no miestny odborníci hovoria, že oblasť je bezpečná a miestni obyvatelia sú pripravení znovu hostiť turistov. Lety do Kathmandu si je možné rezervovať a odletieť aj z Bratislavského letiska, s jedným prestupom v Dubaji.

Tasmania

Ostrov je izolovaný a nachádza sa južne od Austrálie, pripravených je nových 46km turistických ciest. Na expedíciu po ostrove postačia 4 dni, no ak máte záujem o potápanie sa za korálmi, doprajte si jeden deň navyše.

Kuba

Vzhľadom na diplomatické zblíženie Kuby a Spojených Štátov  pomáha zmeniť aj cestovný ruch v krajine. Ešte predtým ako masová turistika zmení tvár krajiny, zvážte dovolenku v tomto nádhernom Karibskom ostrove.

Portugalsko

Kultúra, gastronómia, riečne plavby, idylické dedinky a pláže, to sú dôvody, pre ktoré môžete v pokoji obísť Francúzsko a Španielsko. Na rozdiel od turistických ostrovov je na výber bohatá ponuka hotelov rôznych kategórií.

Granada Nikaragua

O Granade sa hovorí ako o "Portlande" Nikaragui, s rozrastajúcim sa cestovným ruchom rastú ako huby po daždi aj nové kaviarne. Tie sú medzi turistami mimoriadne obľúbené a pomáhajú vytvoriť atmosféru moderného módneho mesta. V ponuke miestnych cestovných agentúr nájdete množstvo poldenných výletov po krajine a k jazeru Nikaragua.

Mongolsko

Niet pochýb o tom, že Mongolsko je na vzostupe od roku 2014 a turisticky zaujímavé aj v roku 2016. Príchod luxusných hotelových značiek vyvolal záujem aj u ľudí ktorí obľubujú komfort a zároveň ich láka preskúmať málo prebádané územia.

Východná Afrika

Nedávne otvorenie medzinárodného letiska pri Viktóriinych vodopádoch by malo byť nápomocné pre podporu cestovného ruchu v Zimbabwe. Výlety na safari a ponuka aj luxusných hotelov je dostatočná, no ideálna kombinácia je v podobe luxusných safari táborov.

Cabo San Lucas, Mexiko

Nachádza sa v južnej časti Kalifornského polostrova a jeho kúzlu sa dá len ťažko odolať. Oblasť je vnímaná ako luxusná turistická destinácia pre bohatých klientov. Niet divu že v oblasti vyrastajú nové špičkové strediská a luxusné hotely.

Írsko

Zelený ostrov je pre Slovákov azda najdostupnejší. Aj v roku 2016 si budete môcť vychutnať Írsko z pohľadu turistu, pripravené sú napríklad výlety luxusným vlakom, prehliadky miest, výlety loďou alebo pre náročnejších letecká prehliadka.

Prečítané: 8212x
Späť hore