Skip to main content

TOP 10 cestovateľských destinácií pre rok 2016

| manword.sk | Cestovanie

Redakcia časopisu Afar priniesla na začiatku nového roku zoznam destinácií, ktoré sa určite oplatí vidieť. Bežnými turistami ide o nie veľmi zmapované územia, o to väčšia inšpirácia k ich návšteve.

Americký juhozápad

Domov národných parkov a Grand Canyonu. Chcete lepšie pochopiť vek našej planéty? Nič to neilustruje lepšie, ako výlet až na samé dno Grand Canyonu.

Nepál

Cestovanie do Nepálu výrazne kleslo po ničivom zemetrasení v apríli, pri ktorom prišlo o život 9 000 ľudí. Cestovný ruch poklesol o 50%, no miestny odborníci hovoria, že oblasť je bezpečná a miestni obyvatelia sú pripravení znovu hostiť turistov. Lety do Kathmandu si je možné rezervovať a odletieť aj z Bratislavského letiska, s jedným prestupom v Dubaji.

Tasmania

Ostrov je izolovaný a nachádza sa južne od Austrálie, pripravených je nových 46km turistických ciest. Na expedíciu po ostrove postačia 4 dni, no ak máte záujem o potápanie sa za korálmi, doprajte si jeden deň navyše.

Kuba

Vzhľadom na diplomatické zblíženie Kuby a Spojených Štátov  pomáha zmeniť aj cestovný ruch v krajine. Ešte predtým ako masová turistika zmení tvár krajiny, zvážte dovolenku v tomto nádhernom Karibskom ostrove.

Portugalsko

Kultúra, gastronómia, riečne plavby, idylické dedinky a pláže, to sú dôvody, pre ktoré môžete v pokoji obísť Francúzsko a Španielsko. Na rozdiel od turistických ostrovov je na výber bohatá ponuka hotelov rôznych kategórií.

Granada Nikaragua

O Granade sa hovorí ako o "Portlande" Nikaragui, s rozrastajúcim sa cestovným ruchom rastú ako huby po daždi aj nové kaviarne. Tie sú medzi turistami mimoriadne obľúbené a pomáhajú vytvoriť atmosféru moderného módneho mesta. V ponuke miestnych cestovných agentúr nájdete množstvo poldenných výletov po krajine a k jazeru Nikaragua.

Mongolsko

Niet pochýb o tom, že Mongolsko je na vzostupe od roku 2014 a turisticky zaujímavé aj v roku 2016. Príchod luxusných hotelových značiek vyvolal záujem aj u ľudí ktorí obľubujú komfort a zároveň ich láka preskúmať málo prebádané územia.

Východná Afrika

Nedávne otvorenie medzinárodného letiska pri Viktóriinych vodopádoch by malo byť nápomocné pre podporu cestovného ruchu v Zimbabwe. Výlety na safari a ponuka aj luxusných hotelov je dostatočná, no ideálna kombinácia je v podobe luxusných safari táborov.

Cabo San Lucas, Mexiko

Nachádza sa v južnej časti Kalifornského polostrova a jeho kúzlu sa dá len ťažko odolať. Oblasť je vnímaná ako luxusná turistická destinácia pre bohatých klientov. Niet divu že v oblasti vyrastajú nové špičkové strediská a luxusné hotely.

Írsko

Zelený ostrov je pre Slovákov azda najdostupnejší. Aj v roku 2016 si budete môcť vychutnať Írsko z pohľadu turistu, pripravené sú napríklad výlety luxusným vlakom, prehliadky miest, výlety loďou alebo pre náročnejších letecká prehliadka.

Prečítané: 8068x
Späť hore
Vyberáme

Pracovná stanica: MWE Lab Emperor 200

Pravdepodobne sa jedná o konečný výsledok pracovnej stanice pre každého, kto je dostato...

Prečo ženy na mužov nemajú?

Určite ste to už počuli, od manželky, priateľky, sestry alebo matky. Mužom by sa nepoda...

Idete na dovolenku? Nezabudnite sa poistiť dobrým zabezpečením auta

Často počujeme, že cestovanie autom je oveľa jednoduchšie, pohodlnejšie a lacnejšie ako...