Univerzálny pomocník a nielen na výlety do hôr ten najlepší spoločník

| Manworld.sk | Cestovanie
Zdroj obrázka: Tagwyran/Shutterstock.com

Nôž je jedným z prvých nástrojov človeka. Čepeľ tvorili už kameň, drevo, kosť, sopečné sklo, neskôr bronz, oceľ alebo súčasná keramika. Nôž bol a zostáva verným spoločníkom a pomocníkom človeka počas celej jeho existencie. A výnimkou nie je ani moderné a techniky plné 21. storočie.

Je to spolu so špičkovým mobilom Samsung univerzálny pomocník a nielen na výlety do hôr ten najlepší spoločník. Poďte sa spolu s nami o tom pri pravidlách správneho výberu noža do exteriéru presvedčiť.

Dôležitý je rozsah použitia

Existuje veľké množstvo špičkových outdoorových nožov! Všetky sú vytvorené pre konkrétne úlohy a preto aj veľmi odlišné. A čo je ľahké urobiť s nožom jedného druhu, je mimoriadne nepohodlné alebo dokonca nemožné vykonať s nožom iného typu.

Vybrať si jeden model na všetky úlohy a príležitosti preto nie je jednoduché a ani rozumné riešenie, preto sa pri kúpe tohto náradia musíte presne rozhodnúť, prečo ho potrebujete a čo s ním budete robiť.

Vysoká odolnosť zaručí vašu maximálnu spokojnosť

Výdrž kvalitných nožov je veľmi vysoká. V prípade outdoorových modelov treba ale myslieť na náročnejšie podmienky, ktoré budú spĺňať nože s rôznymi vlastnosťami. Špeciálne survival nože musia byť nielen pevné, robustné, ale zároveň aj ľahké a jednoduché na používanie.

Jednoducho také, aby vám pohyb v náročnom teréne nijako neznepríjemňovali a naopak, svojimi spomínanými vlastnosťami zjednodušovali každý deň bez straty kvality reznej hrany.

Nezabudnite na počasie

Áno, aj ročné obdobie rozhoduje o vhodnosti výberu konkrétneho outdoorového noža. Ak žijete v regióne so studeným počasím, mali by ste venovať väčšiu pozornosť materiálu rukoväte noža - mal by byť „teplý“. To znamená, že sa neodporúča kupovať nože s oceľovými, medenými alebo mosadznými držadlami. V daždivom počasí môžu byť aj nebezpečné.

V chlade možno nebudete musieť nôž používať tak často, ale keď už k tomu dôjde, nemali by ste mať problém so studenou, ľadovou dlaňou rukoväte ani s nepríjemným otváraním čepele. Podobne to môže fungovať v lete.

Investujte do materiálu čepele

Dávajte pozor nielen na tvar čepele noža, ktorý sa rozhodnete kúpiť, ale aj na materiál, z ktorého je  vyrobená, na úroveň tvrdnutia a konečnej úpravy. Čepeľové ocele spadajú do dvoch hlavných kategórií: uhlíková oceľ a nehrdzavejúca oceľ.

Karbónové majú vysokú tvrdosť a v dôsledku toho poskytujú vynikajúci rez. Nerezové ocele majú spravidla nižšiu tvrdosť ako uhlíkové ocele, ale v boji proti korózii sú silnejšie.

Stačí si urobiť menší prieskum dostupných produktov a uvidíte, že výber toho najlepšieho noža na všetky vaše nielen jesenné túry bude jednoduchý. Tak sa o tom na survival-shop.sk presvedčte.

Prečítané: 498x
Späť hore
Vyberáme

Tieto zvyky vám pomôžu žiť zdravšie!

Jesť zdravo skutočne nemusí byť také ťažké, aj keď sa to možno takto zdá. Pravdou totiž...

Viete, ako správne vyvetrať váš interiér v zime a v lete?

Základnou podmienkou života na Zemi je vzduch. Jeho kvalita v našom okolí je však čoraz...

Virtuálna kancelária ako univerzálna služba k vášmu podnikaniu

Pustili ste sa do podnikania alebo to ešte len máte v pláne? Možností, ako začať je nie...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk