Skip to main content

Zabudnite na stres a starosti a užívajte si slnka do sýtosti

| Manworld.sk | Cestovanie

Každodenné ranné vstávanie a množstvo pracovných povinností nám zaberie polovicu života. Snažíme sa zarobiť a zaistiť si potrebný komfort a blahobyt. Pritom však zabúdame nato, že naše telo nedokáže fungovať bez prestávky.

Nonstop režim si vyberá svoju daň v podobe podlomeného zdravia. Zmeniť to môžete dobrou dovolenkou, ktorú je vhodné si začať vyberať a plánovať už  teraz.

Možností, kam sa nasledujúce leto alebo aj zimu vybrať, je niekoľko. My by sme vám ale odporučili krajinu, kde leto nikdy nekončí. Navštívte a vyberte si s nami dovolenku v Hurghade.

Administratívne centrum egyptskej provincie

Hurghada je mesto v Egypte a turistické stredisko na západnom pobreží Červeného mora. Mesto sa nachádza 500 kilometrov južne od hlavného mesta Egypta v Káhire a je administratívnym centrom jednej z 26 egyptských provincií - provincie Červeného mora.

Hurghada je obľúbené letovisko pre turistov z celého sveta, ktoré sa vyznačuje svojou demokratickou, dostupnou a osobitnou atmosférou. Unikátne koralové útesy sa tiahnu po celom pobreží, čo turistom umožňuje vychutnať si podmorský svet po celý rok. A s dobrým last minute termínom sa o tom môžete presvedčiť aj hneď.

Mesto bolo založené začiatkom 20. storočia, ale dlho sa považovalo za malú rybársku dedinu. Moderná Hurghada je neustále sa rozvíjajúcim letoviskom. Každý mesiac tu rastie viac a viac nových domov, mesto sa rozširuje pozdĺž mora a hlboko do púšte. V súčasnosti má stredisko pri Červenom mori viac ako 200 hotelov - od 2-hviezdičkových až po zástupcov svetových hotelových reťazcov.

Na dovolenku do tohto kontinentu si ale nezabudnite vziať aj malú tašku cez rameno, aby ste mali vždy a všade všetky dôležité veci pri sebe.

Podnebie a počasie v Hurghade

Slnko svieti a hreje v Hurghade po celý rok, klíma je suchá, more je čisté a bohaté na morský život - vynikajúce príležitosti pre windsurfing, kitesurfing a potápanie. V najchladnejšom mesiaci - februári - teplota morskej vody pri pobreží Hurghady neklesne pod 20 - 22 stupňov Celzia a vzduch sa zahreje na 23 - 25 stupňov a viac.

V najteplejších mesiacoch - august - teplota vody obvykle nie je nižšia ako 28 a vzduch obvykle nie je nižší ako 35 stupňov Celzia. Slnko je veľmi aktívne, takže na bezpečné opaľovanie je potrebný opaľovací krém.

Nájdete tu množstvo atrakcií, pamiatok starobylého sveta a príležitostí na zábavu. Pri správnom vybavení a dobrom hoteli to bude tá najlepšia dovolenka pre dobrodruhov, ale aj romantické duše.

Prečítané: 2645x
Späť hore