EV3 UK 1909 Edition: retro s elektrickým motorom

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Rok 1909 sa zapísal ako rok prvého rozhlasového vysielania, blahorečenia Johanky z Arku, ale tiež to bol rok založenia Britskej značky Morgan and Selfridges. Na jej počesť bol vyrobený posledný automobil s označením EV3 UK 1909 Edition a bude dostupný od Septembra tohoto roku.

Je zrejmé že EV3 UK 1909 už nemôže byť viac Britský, 107. výročie sa oslávi výrobou 19 kusov trojkoliek s elektrickým pohonom. Pod kapotou nájdete elektromotor, ktorý na jedno nabitie prejde až 150 km a dosiahne maximálnu rýchlosť 120 km/h. Vozidlo pôsobí ako štandardné z roku 1909 ale jeho fasáda ukrýva stopu roku 2016. Oblé čierne telo s bronzovými detailmi, a interiér obohatený o drevo a hliník pôsobia pekne a dobovo.

EV3 UK 1909 Edition

Samotné vozidlo púta dostatočnú pozornosť ale oči padnú aj na šoféra, preto 9 britských dizajnérov navrhlo módne kúsky, ktoré s dokonale hodia k autu. Sú to napríklad okuliare od Lindy Farrow alebo šatka a batožina od Alexander McQeen.

Po predstavení vozidla na salon privé, ho bude možné vidieť v Birmingheme 1. októbra a v Londýne 1. novembra. Cena retro auta je 52,500 libier, čo je veľmi výhodná cena, najmä ak si uvedomíme zberateľskú hodnotu ktorá sa bude časom len zvyšovať.

 

zdroj: luxuo.com

Prečítané: 6137x
Späť hore
Vyberáme

Nový Ritz Carlton v Dubaji otvorený

Po dlhom očakávaní a rokoch príprav sa návštevníci luxusnej hotelovej značky dočkali už...

Dôvody, prečo by ste mali absolvovať kurz cudzieho jazyka

V čoraz globalizovanejšom svete je nielen z dôvodu bezproblémovej medzinárodnej spolupr...

Aký plot zvoliť na malý pozemok s rodinným domom?

Máte rodinný dom a ešte nemáte okolo vášho menšieho pozemku oplotenie? Premýšľate nad t...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk