Skip to main content

Lamborghini na "každý deň"

| menworld.sk | Hračky pre bohatých

Automobilka Lamborghini tento týždeň oznámila, že zvažuje pridania modelu, ktorý bude určený pre každodenné použitie. Lamborghini je značka právom označovaná za jednu z najdrahších na svete, preto oznámenie automobilky pôsobí prekvapivo a mení jej charakter.

Šéf Lamborghini, Stephen Wilkemann chce auto, ktoré jeho majiteľ využije každý deň, malo by sa stať aj finančne dostupnejšie. Súčasný model Gallardo začína na cene 145.000 € a Aventador 225.000 €.

Nový model by mohol mať základ v Lamborghini Estoque, koncept štvordverového športiaku bol po prvýkrát predstavený v roku 2008 na parížskom autosalóne.

Ako sa dalo očakávať, oznámenie spôsobilo búrku názorov, od rúhačského nápadu po brilantné. V každom prípade spoločný názor je, že automobilka ide rovnakou cestou ako Porsche, Aston Martin či Ferrari, teda cestou štvordverového športového auta.

Sklaní fanúšikovia značky Lamborghini odkazujú na svojich blogoch, aby automobilka Lamborghini zvážila svoj postup a udržala si tak svoju exkluzivitu, dodávajú, že lacnejšie modely sa nazývajú audi a najlacnejšie volkswagen.

Tak či onak, na nový model si počkáme ešte minimálne štyri roky.

 

zdroj: luxuo.com

Prečítané: 11167x
Späť hore