Podľa BMW už nebudeme pri jazde na motocykli potrebovať prilby

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Snívali ste niekedy o jazde na motorke bez bezpečnostnej výbavy? Tak motocykel BMW Motorrad Vision Next 100 je tu práve pre vás. Posledná novinka od BMW sľubuje nulové emisie, a samovyrovnávací systém, no zároveň pripomína aby sme sa veľmi skoro netešili. Aktuálne sa jedná len o prototyp, realitou sa môže stať najskôr v roku 2030.

Toto sa stane, keď sa nemecká vláda rozhodne úplne vylúčiť spaľovacie motory z cestnej premávky. Vyzerá to tak, že BMW sa na túto reálnu situáciu poctivo pripravuje, no vzhľadom na posledné problémy so Samsung Galaxy Note 7, sa musí tiež pripraviť na prísny bezpečnostný dohľad.

Nateraz to znie dobre, BMW Motorrad Vision Next 100 sa objavil pri príležitosti tohtoročných osláv výročia nemeckej automobilky.

Koncept motocykla od BMW, je údajne tak bezpečný, že nebudete potrebovať ani prilbu a nebudete ho musieť ani vyvažovať. Kolesá majú funkciu automatického vyrovnávania, to znamená, že aj pri úplnom zastavení vás udrží v vzpriamenej stabilnej polohe.

Riaditeľ divízie BMW pre motocykle povedal, že systém automatického vyrovnávania pomôže ochrániť jazdca kedykoľvek. Ak napríklad budete mať oneskorené reakcie, a hrozil by pád, systém automaticky motocykel stabilizuje. Do budúcna to znamená bezpečnejšiu jazdu. Zástupcovia spoločnosti ale jedným dychom dodávajú, že jazda bez helmy je momentálne len v hladine fantázie.

Aktuálnou témou je aj plne autonómna jazda, tá bola pri motocykloch vyhodnotená ako málo bezpečná a BMW sa tento systém zaviesť nechystá. Výnimkou sú automobily, prvé BMW, ktoré dokážu jazdiť bez zásahu šoféra by mali prísť na trh v roku 2021.

BMW Motorrad Vision Next 100

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 6173x
Späť hore
Vyberáme

Lamborghini na "každý deň"

Automobilka Lamborghini tento týždeň oznámila, že zvažuje pridania modelu, ktorý bude u...

TOP 10 najkrajších ostrovov sveta

Už druhý rok za sebou sa na prvom mieste umiestnil ostrov na severnom pobreží Belize, r...

Starajte sa o svoje auto, odmení sa vám za to zníženou spotrebou

Dobrá starostlivosť o auto nemôže byť nikdy zlá. Jednak vám vydrží v dobrom stave dlhši...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk