Skip to main content

Výroba luxusných Maybach v roku 2013 končí!

| menworld.sk | Hračky pre bohatých

Luxusná automobilová značka Maybach pravdepodobne ukončí svoju existenciu v roku 2013, uvádza to materská firma Daimler vo svojej správe. Značka Maybach, meno jednej z najprestížnejších značiek na svete obľúbená najmä u obchodných magnátov, futbalistov ale aj svetovo vplyvných ľudí.

Zrušenie Maybachu je údajne v prospech nových modelov Mercedes-Benz, v roku 2013 by mal mercedes predstaviť nový rad S, ktorý bude zároveň katom pre maybach.

V roku 2010 sa podarilo predať len 200 kusov Maybachu, cena modelov začína pri 300.000 € a predaj nenaplnil očakávania spoločnosti. Daimler opustí značku Maybach a pokúsi sa ju nahradiť novou radou Mercedes-Benz S, ktorá má prilákať zákazníkov s väčšími očakávaniami a požiadavkami na väčší priestor.

Pre niekoho zlá správa, ale určite to neplatí pre konkurenciu a automobilky Bentley či Rolls Royce si nájde viac zákazníkov. Bentley dokázal predať približne 7.000 áut, čomu dopomohol aj nový model ktorý je považovaný za vlajkovú loď automobilky. Cena modelov Bentley je nižšia ako Maybachu a začína na úrovni 290.000 dolárov, taktiež model Rolls Royce Ghost sa stal častejšou voľbou zákazníkov s cenou 230.000 libier.

zdroj: luxo.com

 

Prečítané: 10754x
Späť hore