Zlatý štandart: Rolls Royce Palm Edition 999

| manword.sk | Hračky pre bohatých

Údajne ide o novú definíciu hranice automobilového luxusu, s názvom Palm edition 999. Nový Rolls Royce má dva dôvody použitia deviatok v názve, prvým je odkaz na zlato a druhým je počet vyrobených kusov, ktorých počet nepresiahne 9.

Láska k exkluzivite urobila z tohto modelu vyhľadávaný kus, exteriér sa môže pochváliť dvomi odtieňmi bieleho a zlatého laku a každý zo znakov RR bol vyrobený z čistého zlata. To ale stále nie je všetko.

Odlišnosť od "obyčajného" modelu je podľa neoficiálnych správ v prepracovaní aerodynamiky predného a zadného spojleru a v použití uhlíkových vlákien na bočných prahoch. Nový majiteľ nenájde žiadne obyčajné kovy na svietidlách či kľučkách, dokonca aj maska chladiča je vyrobená zo zlata.

Teraz je RR pripravený stať sa vašou obývačkou na kolesách, ako pre Sultána Hassanala Bolkaiha, ktorý má vo svojom paláci obývačiek nazvyš. Edícia 999 pocítila množstvo použitého zlata na svojej hmotnosti, preto by sa mohli vyskytnúť problémy s rýchlosťou a ovládateľnosťou vozidla. No konštruktéri si poradili aj s touto výzvou, výkon vozidla bol zvýšený asi na 729 koní. To znamená, že aj napriek svojej hmotnosti dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h.

Téma rýdzeho zlata pokračuje aj v interiéri, tóny kvalitnej kože sa zhodujú s vonkajším lakom s použitím zlatých výšivok. Zlaté prvky boli použité aj v určitých častiach palubovky.

Cena modelu Palm edition 999 je neznáma, no pre porovnanie, model Wraith si je možné zakúpiť už za niečo viac ako 500 000 €. Jeden z mála ľudí na svete, ktorý si dokážu zakúpiť tento model je bez pochýb Brnejský sultán. Je známe že vlastní na zákazku vyrobený Rolls Royce, pokrytí 24k zlatom.

 

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 6773x
Späť hore
Vyberáme

Tie najlepšie produkty na úspešné bielenie zubov pre váš spokojný a dokonalý úsmev

Neexistuje žiadna osoba, ktorá by nechcela mať oslnivý snehovo biely úsmev. Ale väčšina...

Dubaj prekonal New York a Londýn v počte automobilov na osobu

Za posledných osem rokov počet áut v emiráte Dubaj, dosiahol vyšší podiel na počet obyv...

Ferrari F12 Berlinetta

Automobilka Ferrari predstavila svoje najrýchlejšie cestné auto na autosalóne v Ženeve....

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk