CES 2017: Inteligentný záchod za 10 000€, čo dokáže?

CES 2017: Inteligentný záchod za 10 000€, čo dokáže? ilustračná fotografia

LAS VEGAS - Chceli by ste dokonale čistú toaletu, bez nutnosti pravidelného čistenia? Samočistiace záchody nie sú žiadnou novinkou, a v Japonsku už vôbec nie. Práve z Japonska pochádza aj posledný model, ktorý bol predstavený na výstave CES 2017 v Las Vegas.

Pretože cena tohtoročného modelu nebola zverejnená, vychádza sa z minuloročného modelu, za ktorý by ste zaplatili niečo cez 10 000€. Pozrime sa na to, čo môžete očakávať od záchoda v cene auta.

Nádržka na vodu je zabudovaná do steny, čo pôsobí celkom efektne, ale viac praktické je automatické otvorenie dosky a jej následné zatvorenie po použití. Aby sa to nezdalo tak obyčajné, záchod sa zároveň po každom použití automaticky dezinfikuje. Nádržka je vyrobená z materiálu odolného voči baktériám, dokáže ionizovať vodu a za pomoci ultrafialového svetla dokáže zabrániť nepríjemných pachom. Podľa výrobcu stačí tento záchod umyť jeden krát za rok.

Záchod má diaľkové ovládanie na krátku vzdialenosť a zmestí sa do držiaka na stenu. Pomocou ovládača si môžete napríklad zapnúť funkciu bidetu, po dokonalom očistení si vás záchod osuší teplým vzduchom. Existuje dokonca aj nastavenie, ktoré sa prispôsobí rozmermi všetkým členom rodiny. A aby bolo príjemnejšie si sadnúť, doska na WC je vyhrievaná.

Write a comment...
0 awesome comments!