Elektrický koncept: Vision Mercedes-Maybach 6

Elektrický koncept: Vision Mercedes-Maybach 6 Vision Mercedes-Maybach 6

Čo je 6m dlhé, má zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a je plne elektrické? V súčasnosti nič iné ako Vision Mercedes-Maybach 6. Nemecká automobilka predstavila víziu štýlového, futuristického a efektného kupé s výlučne elektrickým pohonom.

Toto vozidlo je dlhé 5,7m, je určené pre 4 cestujúcich a je postavené na 24 palcových diskoch. Tieto parametre by mohli z nového Maybachu urobiť najdlhšie kupé na svete. Elektrický systém pohonu sľubuje až 750 konských síl a dojazd 500km. Navyše funkcia rýchleho nabíjania dokáže pridať 100km dojazdu len za 5 minút nabíjania. Vision bude mať pohon všetkých 4 kolies, ktoré bude poháňať jeden elektromotor.

Napriek svojim impozantným rozmerom sa môže novinka pochváliť hodnotami športového auta, zrýchlenie na 100km/h za 4 sekundy a maximálna rýchlosť 250km/h.

Dizajn nového Vision Mercedes-Maybach 6 nezaprie históriu značky Mercedes-benz, najmä prominentná predná maska. Dvere pripomínajú eleganciu z modelu 300SL, zatiaľ čo zadná časť sa zcvrkla na minimum. Interiér pripomína model F 015, ktorý bol predstavený na CES 2015 v Las Vegas.

Toto kupé je posledným vizionárskym modelom, prezentovaných v posledných rokoch od Mercedes-Benz, vrátane Vision ENER-G-Force (2012), AMG Vision Grand Turismo (2013), a Vision Tokyo (2015). Je nepochybné, že posledný model je priamou konkurenciou k Bentley Continental Flying Spur a Rolls-Royce Wraith.

 

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!