Legenda Aston Martin ožila!

Športová automobilka Aston Martin sa pokúša o znovuzrodenie modelu Lagonda. Týmto spôsobom sa pokúša preniknúť na trh prémiových SUV.

Generálny riaditeľ Dr. Ulrich Bez v rozhovore pre časopis Drive povedal? "Som si istý, že v budúcnosti uvidíme na našich cestách model Lagonda". Zároveň naznačil, že sa tak stane najskôr po piatich rokoch.

Aston Martin sa s myšlienkou modelu SUV Lagonda pohráva od roku 2009, koncept bol predstavený na Ženevskom autosalóne, avšak to bolo v čase, keď spoločnosť patrila pod krídla Fordu. Vzhľadom k tomu, že Aston Martin je už nezávislá automobilka, snaží sa uspieť v tvrdej konkurencii s Ferrari, Porsche či Lamborghini. Situáciu tiež komplikuje finančná situácia, zatiaľ čo konkurencia vykazuje zisk, Aston Martin sa za posledných dvanásť mesiacov ponoril do záporných čísel.

Aston Martin potrebuje oživiť predaj a inovovať, preto naďalej súťaží s tými najlepšími a zároveň naviazal partnerstvo s Mercdes-Benz AMG, čo je vnímané ako veľký krok správnym smerom. Vstup na trh luxusných SUV sa zdá byť kľúčovým krokom k ziskovosti.

Dúfajme preto, že nový model Lagonda sa bude maximálne líšiť od svojho predchodcu z roku 1974. Vozidlo si môže pripísať niekoľko prvenstiev ako najdrahšie vozidlo svojej doby, rovnako najnákladnejšie vozidlo aké bolo postavené, ale aj najviac technicky pokročilé auto. Obrazovky na palubnej doske alebo počítačový systém riadenia motora, na rok 1974 naozaj obdivuhodné, no zároveň sa stalo toto vozidlo aj neuveriteľne nespoľahlivé.

Model lagonda z roku 1974 sa môže chváliť radom ocenení, hlavne tých nežiadúcich, časopis TIME ho zaradil medzi 50 najhorších automobilov všetkých čias.

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!