Lietadlá od Embraer budú mať strešné okná!

ilustračná fotografia ilustračná fotografia

Čo je na lietaní najkrajšie a to bez ohľadu na typ lietadla, či triedu, v ktorej sedíte? Je to výhľad, ten majú rovnaký všetci pasažieri, malé okná v lietadlách často neumožňujú vychutnať si scenériu nad oblakmi. Spoločnosť Embraer z Brazílie sa rozhodla vyrobiť lietadlo, ktoré bude v tomto smere prelomové.

Prišli s nápadom ako svoje lietadlo za 53 miliónov dolárov vybaviť strešnými oknami a v budúcnosti aplikovať aj na prúdové lietadlá s letovou výškou cez 10 000 metrov.

Dizajnéri a konštruktéri sa snažili nájsť spôsob, ako vpustiť do lietadla čo najviac denného svetla, prihliadajúc na špecifikáciu lietadla. Viceprezident interiérového dizajnu, Jay Beever povedal: "Vždy som veril, že sme schopní realizovať sny našich zákazníkov".

Podľa spoločnosti Embraer je technicky všetko pripravené a lietadlá sú schopné zvládnuť prísne bezpečnostné požiadavky leteckého priemyslu. Čaká sa na dostatočne bohatého zákazníka, ktorý si tento typ lietadla objedná.

Jedná sa o víziu predstavenú minulý rok, ultra rýchle súkromné lietadlo sa môže pochváliť priestrannou kabínou, prispôsobiteľným interiérom, ktorý zahŕňa apartmán s veľkou posteľou a sprchou.

Write a comment...
0 awesome comments!