Mercedes rozhodol o oživený značky Maybach

Foto: wikimedia.org Foto: wikimedia.org

Obľúbenci luxusnej značky Maybach môžu mať dôvod na radosť, po dvoch rokoch od oznámenia ukončenia výroby jednej z najluxusnejších značiek sveta zažíva svoj návrat.

 

Nová vlajková loď triedy S bude pôsobiť naozaj luxusne a zaradí sa medzi najdlhšie vozidlá danej kategórie. Vozidlo bude mať obdĺžnikové a hlavne väčšie zadné dvere, ktoré umožnia lepšie nastupovanie a vystupovanie. Zadné sedadlá ponúknu všetok komfort, ktorý k limuzíne patrí na pohodlie ale k výkonu pracovných záležitostí.

Prvý pokus o oživenie prišiel v roku 2002, Mercedes sa snažil o priamu konkurenciu stále predávanejšej značke Rolls Royce.

Cieľom novej triedy S bolo ponúknuť cestujúcim na zadných sedadlách pocit, ktorý sa vyrovná pocitu cestovania v leteckej biznis triede. Polohovateľné kožené sedadlá, panoramatická sklenená strecha či chladnička na víno.

Vyzerá to tak, akoby sa Mercedes poučil a odstránil chyby, ktoré sa vyskytli na predchádzajúcich modeloch Maybachu. Súčasná trieda S je technologicky najvyspelejšie vozidlo našej doby a jednou z najlepších limuzín s teóriou, "čo je pohodlnejšie, to je viac žiadané".

Podľa magazínu AutoWeek sa očakáva cena od 250.000 do 300.000 dolárov (192.000 až 230.000€), to znamená, že za túto cenu je možné zakúpiť Rolls Royce či Bentley.

Predaj sa očakáva na jeseň 2014, no je pravdepodobné že nový Maybach budeme môcť vidieť už na autosalóne v Ženeve v marci.

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!