Modrý ako jazero - špeciálna edícia Rolls Royce Phantom

Rolls-Royce Phantom Drophead Waterspeed Collection, taký je celý názov novej limitovanej edície luxusnej značky. Špeciálna séria 35 vozidiel bude zavŕšená v unikátnej modrej farbe, inšpirovanej jazerom Maggiore.

 

Nejde o náhodu, farba bola vyvinutá aby vzdala hold hydroplánu Blue Bird k3, ktorého motor je práve značky Rolls Royce a dosahuje rýchlosť takmer 210 km/h. Táto rýchlosť bola dosiahnutá na jazere Maggiore, ktoré leží na Taliansko-švajčiarskej hranici a vytvorila svetový rekord.

Modrá farba Maggiore sa nanáša v deviatich vrstvách a potom sa ručne brúsi, tak sa zaručí perfektný podklad pre nanášanie laku. Tým sa to ale nekončí, modrá je skutočne skoro všade a nasledujúce 4 hodiny sa venujú modrým motívom vo vozidle.

Ručná práca a precíznosť, to sú základné znaky tohoto skvostu, v interiéri nájdete aj dvierka odkladacej schránky s ručne vyšívaným záznamom o úspechoch značky na jazere Maggiore.

Verejnosť bude môcť vidieť Rolls Royce Phantom Drophead Waterspeed na autoshow v Taliansku (Concorso d'Eleganza na Villa D'Este) 23. mája tohoto roku.

 

 

Write a comment...
0 awesome comments!