Na tejto lodi za 62 miliónov dolárov môžete preskúmať celý svet!

ilustračná fotografia ilustračná fotografia

V segmente výpravných jácht onedlho pribudne nová, 270 stôp dlhá superjachta z dielne Bannenberg & Rowell. Na tejto lodi budete môcť preskúmať aj odľahlé kúty zeme v pohodlí a to aj niekoľko týždňov. Trup je momentálne vo výstavbe v lodeniciach vo Vietname, vo vlastníctve nórskej spoločnosti Vard.

Jachta bude prispôsobená náročným podmienkam, dokáže fungovať vo veľmi chladných vodách a bez nutnosti priplávať na pevninu vydrží celý mesiac. Čo je ale priaznivé aj pre životné prostredie, je nízka spotreba paliva.

Jachta bude schopná pojať až 36 hostí, v spodnej palube sa pripravujú apartmány, izby a salóniky. Predbežné plány zahŕňajú heliport, vnútorné a vonkajšie bazény či ihrisko. K dispozícii bude malá ponorka a miestnosť pod hladinou na pozorovanie.

Jachta bude obsahovať najmodernejšie navigačné technológie, ako je dynamický polohovací systém, ktorý udrží jachtu na jednom mieste pomocou GPS. Pohonný systém umožňuje lodi vynikajúco manévrovať a dosiahnúť maximálnu rýchlosť 15,4 uzlov a pohodlnú cestovnú rýchlosť 12 uzlov. Cena lode je vyčíslená na 62 miliónov dolárov.

Write a comment...
0 awesome comments!