Nástupca Bugatti Veyron je pomenovaný Chiron, premiéru bude mať na Ženevskom autosalóne

zdroj: bugatti.com zdroj: bugatti.com

Éra panovania modelu Veyron sa v Bugatti chýli ku koncu. Nasledujúce hypervozidlo bude niesť názov Chiron a sľubuje, že bude lepší vo všetkých smeroch než jeho predchodca Veyron - ktorý je stále považovaný za najrýchlejšie produkčné auto.

Prvé verejné predstavenie nového modelu bude v Ženeve v marci budúceho roka. Potvrdil to prezident Bugatti Wolfgang Dürheimer a zároveň povedal: "Chiron nastaví nové štandardy v každom ohľade. Budeme aj naďalej vyrábať najsilnejšie, najrýchlejšie a najviac exkluzívne športové auto. "

Prekonať Bugatti Veyron je ťažká úloha, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,5s a dosiahnutie najvyššej rýchlosti 431 km/h. To nie sú parametre bežného vozidla a Bugatti je zatiaľ zdržanlivé vo vyjadreniach, ktoré by naznačovali konkrétnejšie údaje.

Začiatkom roka spoločnosť naznačila možnosť použitia hybridného pohonu, podobne ako má vlajková loď Porsche 918 Spyder. Mohol by to byť kľúč k rýchlejšej akcelerácii a vyššej maximálnej rýchlosť tak, aby sa bral ohľad na prijateľnú hodnotu emisií.

Aj keď nový model Chiron ešte nie je oficiálne predstavený, automobilka k dnešnému dňu eviduje viac ako 100 predobjednávok. Pokiaľ ide o meno, Luis Chiron sa zapísal do historických kníh tým, že vyhral celý rad závodov Grand Prix za volantom Bugatti v 20. a 30. rokoch.

Luis Chiron

"V Louisovi Chironovi, sme našli dôstojného patróna pre nový model v histórii našej značky," vysvetlil Dürheimer. "Meno najlepšieho závodného jazdca a najúspešnejšieho Bugatti jazdca svojej doby - to je ideálna kombinácia."

 

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!