Týchto 5 automobilov by ste si mali pozrieť na 67. autosalóne vo Frankfurte

Od Ferrari až po ambicióznu novú ponuku spoločnosti Bentley, to sú niektoré z automobilov, ktoré na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte zažijú pravdepodobne najväčší úspech.

Čas na predvádzanie je tu, niektorí z najväčších výrobcov automobilov sa stretli, aby ukázali svetu svoje najnovšie úspechy a inovácie. To všetko je k videniu na medzinárodnom autosalóne (IAA) vo Frankfurte nad Mohanom. Od 14. do 24. septembra sa predvedú značky ako Ferrari, Bentley alebo aj domáce Audi, Porsche či Wolkswagen.

67. ročník IAA sa nesie v atmosfére vozidlách budúcnosti, ktoré tak reagujú na známy škandál "dieselgate". Tento postoj automobiliek je priamou odpoveďou na kritiku pre škodlivé emisie dieselových a zážihových motorov. Výrobcovia po celom svete presúvajú svoje zameranie na elektrické či hybridné vozidlá, z ktorých mnohé budú predstavené na IAA.

Napriek tomu bude možné na autosalóne vidieť aj "staré dobré" vozidlá, ktoré spĺňajú požiadavky tradičných vozidiel. Vynikajúca remeselná zručnosť, geniálna funkčnosť a krásny dizajn. Pozrime sa na vzorku vozidiel predstavených v roku 2017.

Ferrari Portofino

Ferrari oslavuje 70. výročie s modelom Portofino. 2 + 2 kabriolet, ktorý určite uspeje v slnečnej Kalifornii, kde sú luxusné kabriolety veľmi obľúbené. Model Portofino disponuje motorom V8 s výkonom 600 koní. Podľa automobilky dokáže zrýchliť n 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Pevná sklopiteľná strecha dopomôže urobiť z tohoto modelu jeden z najluxusnejších a najvýkonnejších.

Bentley Continental GT

Bentley Continental GT 2017

Hovorí sa, že do tretice všetko dobré. To určite platí pre tretiu generáciu Bentley Continental GT, najnovší rad Britskej značky. Nový Continental GT bol prepracovaný a vybavený 12 V motorom, s impozantným výkonom 626 koní. Výrobca uvádza zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy, a maximálna dosahovaná rýchlosť je 333 km/h. Nástupca najobľúbenejšieho modelu Bentley sa môže pochváliť vyladenými exteriérovými líniami a radom špičkových technologických vychytávok pre šoféra, ktoré návštevníkov autosalónu určite zaujmú.

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne  2017

Značka Porsche je jedna z hlavných kandidátov Nemecka na oslovenie trhu. Tretia generácia Cayenne SUV je dlhšia a širšia, no zároveň je vozidlo nižšie a ľahšie. SUV bude obsahovať celý rad technológií prebratých so segmentu 911. Nový Cayenne SUV sa bude kompletne vyrábať na Slovensku.

Audi A8

Audi A8 2017

Návštevníci autosalónu budú môcť vidieť úplné nové vlajkové vozidlo Audi. Model A8 je už dlhší čas stojí na čele automobilových technológií. Nový model sľubuje, že bude prvým vyrábaným vozidlom s autonómiou úrovne 3. Všestranné High-Tech vozidlo bude mať premiéru popri svojom športovom kupé A7.

Write a comment...
0 awesome comments!