Štýl

Ako vybrať krásny snubný prsteň?

| Manworld.sk | Štýl

Ste vy a vaša spriaznená duša pripravení na vyslovenie spoločného súhlasu? Nájdenie perfektného zásnubného prsteňa je jedným z najdôležitejších a najzaujímavejších krokov k tomu, aby ste spolu začali túto cestu. V obrovskej ponuke sa ale nejeden zv ás určite stratí a zrazu nebudete vedieť nič. My vám poradíme!

Začnite s rozpočtom

Hovorí sa, že pravý snubný prsteň by vás mal stáť minimálne dva mesačné platy. Každý pár je ale iný a nie všetci si môžu dovoliť riešiť vec na základe nepísaných pravidiel. Odporúčame vám, aby ste venovali pozornosť osobnejšiemu prístupu. Nastavte si rozpočet, ktorý vám vyhovuje. Mnohí z vás to dokážu vyriešiť aj z jednej výplaty a pritom vám ešte niečo aj ostane.

Pozor na diamant

Hľadanie perfektného zásnubného prsteňa z bieleho zlata pokračuje výberom správneho diamantu. Akonáhle si nastavíte svoj rozpočet, je čas preskúmať typy diamantov, ktoré sú vo vašom cenovom rozpätí. K tomu ale potrebujete poznať aj ďalšie dôležité veci.

Vyhodnotenie farby diamantu, podľa farebného odstupu D-do-Z, je založené na neprítomnosti farby. Písmeno D je najvyšší stupeň a predstavuje bezfarebný typ diamantu. Jasnosť diamantu je odstupňovaná od F (Flawless) až po I (Included).

Karát je štandardná jednotka hmotnosti použitá pre diamanty. Vzhľadom k tomu sú veľké diamanty  zriedkavé, pretože sú cennejšie ako menšie diamanty rovnakej farby a jasnosti.

Brúsenie diamantu je jedným z najdôležitejších aspektov klasifikácie, pretože do tohto procesu vstupuje technická expertíza. Môže rozhodovať o lesku a celkovom vzhľade prsteňa, no v momente prekvapenia si ho vaša polovička ani nevšimne.

Vyberte vhodný kov

Ideálne a stále najlepšie je zlato. Je odolné a má svoju hodnotu. Moderná je platina a striebro, ktoré si ale vyberajú najmä mladé páry, ktoré sa rozhodli, že budú radšej šetriť na svadobné obrúčky a niečo si nechajú aj na prvé hračky pre dievčatko, ktoré je už „na ceste“.

Zvážte veľkosť

Aj keď sa dá potom prstienok upraviť, dávajte si na vhodnú veľkosť pozor už pri nákupe. Pre optimálne stanovenie veľkosti, aby ste zároveň neprezradili svoje plány, musíte vašu partnerku sledovať. Môžete si tajne vyskúšať navliesť na niektorý váš prst jej prsteň a podľa toho potom vyberať v zlatníctve. Alebo o to poproste niekoho z okruhu jej blízkych.

Moment prekvapenia je predsa dôležitý, nezabudnite sa pritom ale riadiť svojimi osobnými pocitmi a určite všetko dobre dopadne.

Prečítané: 2819x
Späť hore
Vyberáme

Aké si môžete vylepšiť vaše auto a jeho výkon

Ladenie riadiacej jednotky motora v aute nie je určené iba na zvýšenie výkonu a krútiac...

Osobnosť podsvetia: Charles "Lucky" Luciano

Charles "Lucky" Luciano je nepochybne najdôležitejší Taliansko - americký gangster aký ...

30 najdrahších filmov všetkých čias

Veľké Hollywoodske trháky vyžadujú množstvo peňazí na tvorbu. Aj keď to nie je vždy o n...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk