Aký príbeh sa skrýva za značkou Nebbia

| Manworld.sk | Štýl

Ak by ste si teraz pozreli napríklad Instagram značky Nebbia, videli by ste špičkovú prezentáciu svetovej bodybuilderskej značky oblečenia. Prezeráte si fotky, tu známa kulturistická tvár, tam ešte známejšia a potom zrazu Arnold Schwarzenegger. Nie je to však ani tak dávno, čo Nebbia mala sídlo firmy v Žiline. Túto slovenskú značku oblečenia založili v roku 1997 manželia Stanka a Martin Peckoví. A Nebbia nezostala nič dlžná menu svojich zakladateľov – už koncom 90. rokov to bola pecka. Aké boli ich začiatky?

 Začiatky nebývajú ľahké, teraz však boli dobré

Nebbia priniesla pánske tepláky, tričká či tielka určené pre bodybuilderov a kulturistov v roku 1997 a hoci začiatky nebývajú ľahké, Nebbia ich mala veľmi dobré. Aj napriek tomu, že v tom čase značka ešte nemala oblečenie pre ženy, už o rok neskôr sa im podarilo predať prvý kus oblečenia do zahraničia. Skvelý vstup na trhu zavŕšila značka v roku 2000, keď ovládla slovenský trh s fitness oblečením a stala sa jasnou jednotkou.

Dobré začiatky, po ktorých príde ťažký stred

Po tom, čo Nebbia predstavila aj dámsku kolekciu, všetko nasvedčovalo, že pôjde o bezstarostnú jazdu a upevnenie si svojej pozície. Lenže potom prišiel rok 2003, v ktorom sa Nebbia rozhodla rozšíriť svoje portfólio a okrem fitness oblečenia pridať aj funkčné oblečenie – termotričká, bundy či turistické nohavice. A vtedy prišlo obdobie stagnácie, počas ktorého nikto nevedel ako ďalej. Až v roku 2012 sa značka rozhodla pochovať tento nápad pod zem a začala sa opäť venovať iba tomu, čo jej ide najlepšie – fitness oblečenie.

Cesta za úspechom

Po tomto období stagnácie a neistoty sa dostáva značka na vrchol. Nebbia mikiny môžete kúpiť vo viac ako 20 štátoch a dokonca aj v USA. V roku 2015 je Nebbia oficiálnym dodávateľom oblečenia pre najväčšie kulturistické podujatie sveta – Mr. Olympia, a tak sa stáva jednotkou vo východnej Európe. Čo myslíte, podarí sa Nebbii stať sa svetovou jednotkou?

 

- PR článok

Prečítané: 11978x
Späť hore
Vyberáme

Jej najlepší priateľ je chlap

Nie je to nezvyčajné pre mužov aj ženy, ktorí majú priateľov. Vy určite kamarátky, ona ...

Pri projekte svojich domov nezabudnite na dobrý septik

Stále viac ľudí sa z mesta sťahuje na vidiek, kde si postavia rodinný dom so všetkým, č...

Ručne robené Morgan-y smerujú k elektrickému pohonu

Zdá sa, že aj v malom, ručne vyrábané klasické autá smerujú k elektrickému pohonu. Morg...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk