Džentlmenov návod, ako správne piť whisky

| Manworld.sk | Štýl

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, pri akom nápoji relaxujú džentlmeni? Whisky je nápoj džentlmenov a my si ukážeme, ako ho piť tak, aby ste z neho mali zážitok.

Vhodné prostredie

Aby ste z konzumácie kvalitnej whisky mali skvelý zážitok, musíte ju piť v prostredí, ktoré máte radi - ideálne s priateľmi alebo obchodnými partnermi, s ktorými sa dokážete baviť aj na témy, ktoré s biznisom nesúvisia. Rovnako aj vaše výročie či iný sviatok s partnerkou môžete osláviť nad pohárikom kvalitného alkoholu.

Kvalitnú whisky si s priateľmi alebo známymi môžete vychutnať nielen v štýlovom bare alebo reštaurácii, ale aj doma v obývačke či na terase domu a na záhrade. Prosto všade, kde sa cítite dobre a kde vás obklopujú ľudia, ktorých máte radi.

whisky poháre

Doprajte slasť svojim zmyslom

Keď si rozbalíte svoju whisky, pokochajte sa prv jej zlatistou farbou. Po naliatí do pohárika si ho dajte proti svetlu a vychutnajte si farbu a vizuálny zážitok z nej.

Váš nos si príde na svoje

Ovoňajte váš obľúbený nápoj a dovoľte svojim čuchovým receptorom, aby zachytili vône whisky, z ktorých budete mať zážitok. Bude to len počiatok vašej slasti.

Nasledujú ústa a chuťové poháriky

Aby chuť whisky vynikla a nebola ovplyvnená materiálom, z ktorého je váš pohár vyrobený, odporúčame ju piť vždy zo skleneného pohára.

Kovové poháre môžu ovplyvniť chuť nápoja a degradovať ju. Plastové zas vyzerajú príliš lacno. Skrátka, sklo vždy bolo, je a aj bude najvhodnejším materiálom na nalievanie alkoholu.

Ďalšou výhodou skla je, že ak je priehľadné, môžete potešiť aj vaše oči pohľadom na farbu tohto skvelého nápoja.

Po tom, čo ste dopriali zážitok svojim očiam a nosu, doprajte ho aj ústam a jazyku. Nikdy tento nápoj neprehĺtajte hneď. Najprv si ho na chvíľu nechajte na jazyku, aby všetky chuťové poháriky a receptory stihli zaznamenať chuť kvalitného alkoholu. Len tak vám váš mozog bude schopný vyvolať chuťový orgazmus, ktorý whisky v sebe ukrýva.

Piť whisky čistú alebo dochutenú?

To je dilema mnohých fajnšmekrov. Náš tip je, že na začiatok by ste určite mali ochutnať whisky čistú a nijako dochucovanú či riedenú. Ak je príliš silná, dá sa zriediť vodou alebo ochladiť jednou veľkou kockou ľadu. Zaručí to váš zážitok z pitia whisky, ktorý nebude nijako rušený a zároveň sa zachová jej chuť a kvalita.

Akú whisky si vybrať?

Všetko záleží od vašich preferencií. Tu je krátky prehľad, ktorý vám pomôže vo výbere:

- Americké whiskey — typicky sladšie ako z iných krajín

- Škótske whisky — známe svojou dymovou až zemitou chuťou

- Írske whiskey — ľahké, avšak mierne robustné

- Kanadské whisky — s ľahkou konzistenciou a ovocnou chuťou

Náš tip pre vás

Jack Daniels whiskey

Na začiatok vám odporúčame Jack Daniel's (40%). Ak vám tento produkt zachutí, určite by sme odporučili aj Jack Daniel's Honey (35%). K dispozícii sú vám aj ďalšie akostné whisky.

Máte chuť? Na zdravie!

Prečítané: 9303x
Späť hore
Vyberáme

Toto sú najluxusnejšie pánske vône, v bežnej parfumérií ich nehľadaj.

Všetci vieme, že vysoká cena sa nemusí zhodovať s kvalitou výrobku. Napriek tomu, je ve...

TOP 15 najbohatších fiktívnych postavičiek

Časopis Forbes vydaj zoznam 15 najbohatších postavičiek z televízie, filmov, komixov a ...

Aj obuv o Vás veľa prezradí

Ak sa zvykne hovoriť, že šaty robia človeka, tak o topánkach môžeme povedať tiež niečo ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk