Skip to main content

Ford predstavil svoj Hight-Tech skladací e-bicykel

| manworld.sk | Štýl

FORD predstavil nový e-bicykel, ktorý je doplnený o smartwatch aplikáciu a je ľahké ho zobrať a uskladniť vo vlaku alebo aute.

Cieľom je, aby slúžil „multimodálne“, čiže aby dochádzajúci mohli doraziť na požadované miesto pomocou kombinácie auto – vlak – bicykel.

Je vysoko univerzálny a jazdci tak môžu prepínať medzi cestnou, horskou alebo mestskou jazdnou konfiguráciou a jeho nabíjanie je možné počas uskladnenia.

Zodpovedajúca aplikácia obsahuje reálne a aktuálne informácie o počasí, doprave, parkovacích nákladov, čase dochádzky a verejných transformáciách.

Navigácia, nákladovo efektívne plánovanie trasy a informácie o zdraví a fitness sú dostupné taktiež v aplikácii, ktorá pomocou vibrácií na riadidle signalizuje nebezpečenstvo pre jazdca (napr. výtlky na cestách).

Aplikácia taktiež umožňuje režim „žiadne potenie“ – ak sa tep jazdca zvyšuje, asistent elektrického pedála sa zväčšuje a jazdec tak do cieľa dorazí bez toho, aby sa zapotil.

Nový e-bicykel je súčasťou nového, akčného plánu FORDU s názvom „Inteligentná mobilita“. Účelom je ponúknuť čo najviac inovatívne a ekologicky šetrné riešenia pre dochádzanie za prácou či na iné miesta.

 

zdroj: luxuo.com

Prečítané: 10633x
Späť hore
Vyberáme

Používajú muži make-up?

Je to oficiálne. Muži make-up používajú. Neveríte? Ak pôjdete do drogérie, všimnite si ...

5 tipov, ako usporiadať perfektnú konferenciu alebo kongres

Nielen reklama, ale aj osobné stretnutia sú pre úspech firmy a jej dobré vzťahy s okolí...

Treba o seba dbať

Aj keď pekný a udržiavaný vzhľad bol donedávna najmä výsadou žien, aj stále viac mužov ...