Skip to main content

Ideálna zábava do karantény

| Manworld.sk | Štýl

Karanténa mnoho ľudí uväznila doma a zabaviť sa počas dlhých dní môže byť neraz náročné. Obzvlášť sa to týka detí, ktoré potrebujú byť niečím zamestnané. Toto obdobie je preto ideálne na oprášenie starých dobrých offline hier alebo puzzle.

Puzzle pre celú rodinu

Skladanie puzzle je ideálne rozptýlenie pre všetky vekové kategórie. Dospelí sa môžu odreagovať od práce a všetkých ostatných povinností, deti sa zabavia, cibria si jemnú motoriku a koordináciu zraku.

Skladaním si zlepšujete logické myslenie, trénujete mozog a najmä svoju trpezlivosť. Ak máte malé deti, ktoré sa puzzle venujú bez vašej pomoci, prispôsobte tomu počet dielikov aj motív. Detské puzzle majú zvyčajne do 300 dielikov. Staršie deti ale zvládnu aj zložitejšie skladačky a s vašou pomocou nemusia byť problém ani puzzle 3000.

Spoločenské hry

Karanténa je ako stvorená na oprášenie spoločenských hier ako je Človeče, Activity, karty, pexeso a podobne. Upracte veľké jedálenské stoly, rozložte hry a prežite príjemný rodinný večer bez televízie, mobilu a iných výdobytkov modernej techniky. Uvidíte, že to bude osviežujúce zaspomínať si na časy bez techniky.  

Origami 

Japonské origami je umenie skladania papiera do najrôznejších podôb. Tak ako v prípade zaujímavých puzzle, aj origami majú rôznu náročnosť. Jednoducho sa dajú poskladať zvieratká, dinosaury, kvety a mnoho iného. Papierová skladačka je ideálna aj pre deti, nakoľko si ju môžu vylepšiť farbičkami. Dospelý sa odreaguje a pri zložitejších origami. Môžete si tak vyrobiť dekorácie, napríklad v podobe papierového tulipánu a začať sa tešiť na jar.  

Krížovky

Slovnú zásobu, svoje znalosti aj dôvtip preveria krížovky, osemsmerovky či sudoku. Je jedno, ktorú formu si vyberiete, ale určite prídete na iné myšlienky. Aspoň na chvíľu tak z hlavy vypustíte prácu, starostlivosť o deti, domácnosť a všetko ostatné, na čo musíte denne myslieť. Pomôže vám to zvládnuť toto náročné obdobie.

Prečítané: 1313x
Späť hore