Pierre Cardin predáva firmu za miliardu eur

| menworld.sk | Štýl

Francúzska módna legenda Pierre Cardin je pripravený predať svoju skupinu za  miliardu eur. "Chcem to predať ihneď" - povedal Cardin pre Wall Street Journal, dodal "viem, že tu o pár rokov nebudem a podnikanie musí pokračovať".

Cardin, ktorý nemá žiadneho dediča chce zostať ako kreatívny riaditeľ. Vysvetlil že je to v záujme kupujúceho a dobré pre imidž značky. Podľa bankových analytikov chce Cardin za svoju firmu a talent príliš veľa, podľa ich názoru je hodnota spoločnosti asi 200 miliónov eur.

Finančné podklady ale nie sú známe, značka Pierre Cardin nefiguruje na burze a preto nie je povinná zverejňovať podrobnosti hospodárenia ako napríklad objem predaja. Údajne najväčšie príjmy pochádzajú z predaja licencií ako z predaja konkrétnych produktov.

Skupina zamestnáva 450 pracovníkov a vlastní len jeden obchod vo Francúzku. Avšak, spravuje asi 900 licencií po celom svete a nepriamo zamestnáva asi 200.000 ľudí.

Cardin bol tiež priekopníkom v licenciách, svoj kapitál rozširoval tým, že predával práva na predaj značkových produktov.Od vtedy Cardin vybudoval rozsiahlu sieť podnikov a značiek, vrátane reštaurácií, nábytku a parfémov.

Cardin raz povedal: "Vlastním všetko čo potrebujem. Môžem piť vlastné víno, ísť do svojho divadla, jesť vo vlastnej reštaurácii, spať v mojom hoteli, obliekať sa do vlastnej značky a používať svoj parfém.

V roku 2009 predal Cardin 32 licencií pre čínsky trh obchodným spoločnostiam Jiangsheng a Cardanro za 200 miliónov eur.

zdroj: luxuo.com

Prečítané: 10791x
Späť hore
Vyberáme

Movember je opäť tu!

Movember SK, slovenská iniciatíva celosvetového hnutia Movember v boji proti mužským ch...

Tieto veci robia neuveriteľne atraktívni ľudia!

Hádam každý z nás chce byť atraktívny. A nie len pre okolie, ale aj pre seba samého. Vi...

Ideálna zábava do karantény

Karanténa mnoho ľudí uväznila doma a zabaviť sa počas dlhých dní môže byť neraz náročné...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk