Šampanské pre kráľovskú svadbu: Pol Roger

Keď si hostia "štrngnú" na počesť princa Williama a Kate Middletonovú, urobia tak temperamentným šampanským s dlhodobou históriu Britskou aristokracie, značkou Pol Roger.

Teraz už manželský pár si osobne vybral dodávateľa šampanského na ich svadbu, tristo hostí si pripije týmto skvostom medzi šampanskými.

Pol Roger začal písať svoju históriu v roku 1849 vo Francúzku, a rýchlo sa stal obľúbeným u Britských konzumentov.

Jedným z veľkých fanúšikov tejto značky bol aj sir Winston Churchill a to až do jeho smrti v roku 1965. Churchillova smrť bola pre značku Pol Roger veľmi významná, v tom čase boli etikety určené pre britský trh orámované hrubým čiernym rámom.

Pokiaľ ide o pár Brut Réserve Non-Vintage, podľa hostí v chuti šampanského dominujú biele kvety, zelené jablko a brioška. Šampanské je možné podávať k rybám a korenením jedlám.

Rich Non-Vintage je sladšie ako polosuché ale inak si zachováva rovnaké vlastnosti ako Brut Réserve.

Pol Roger dostal kráľovský rozkaz, to znamená, že získal kráľovskú pečať schválenia ako dodávateľa priamo od Alžebty II. v roku 2004.

Značka Pol Roger nie je tradičné šampanské pre kráľovské svadby, na svadbe Princa Charlesa a lady Diany v roku 1981, vybral princ Charles značku Bollinger.

Jedna fľaša Pol Roger Brut Réserve stojí vo veľkej británii 28 libier, značka je k dispozícii aj Belgicku, Švajčiarsku, Taliansku, Nemecku a Austrálii.

Zdroj: AFPrelaxnews

Write a comment...
0 awesome comments!