11 spôsobov, ako radikálne zlepšiť svoj život

Nie je veľmi potešujúce, keď okolo seba vidíme samých ľudí, ktorí jednoducho nie sú šťastní. Patríte medzi nich aj Vy? Nezúfajte! Našťastie pre Vás máme niekoľko spôsobov, ktoré Vám pomôžu zlepšiť Váš život. A práve dnes Vám ich prinášame.

 1. Začnite svoj deň správne

Ak chcete mať skvelý deň už od rána a rovnako ho skvele začať, Váš budík by mal zazvoniť v tom správnom čase. Je totiž dôležité, aby ste v dopoludňajších hodinách stihli urobiť všetky veci, ktoré sú pre Vás dôležité – naraňajkovať sa, zacvičiť si, vypiť kávu, pozrieť si správy či spraviť nejaké pózy z jogy. Všeličo, čo Vás nabije energiou a pomôže Vám čeliť celému dňu.

 1. Sľúbte, že so svojho života odstránite jednu negatívnu vec

Možno sa potrebujete odsťahovať kvôli Vašim bláznivým susedom alebo je Váš spolubývajúci ten, ktorý musí odísť. A možno je to len zle umiestnený nábytok vo Vašej kancelárii. Nech už je čokoľvek, vyberte si jednu vec, ktorá ma na Váš život negatívny vplyv a doslova sa jej zbavte. Jedna odstránená negatívna vec vo Vašom živote = viac šťastia pre Vás.

 1. Odstráňte negatívne myšlienky

Každý z nás má nejaký ten svoj príbeh. Možno sme boli ako deti šikanovaní a možno nás niekto ponižoval v práci – možnosti a vplyv týchto smutných spomienok je nekonečný. Nedovoľte však týmto negatívnym myšlienkam, aby Vám vírili v hlave! Namiesto toho zamerajte svoju energiu na to, aby ste posúvali ďalej.

 1. Buďte vďační za to, čo máte

Bez ohľadu na to, koľko problémov teraz máte, vždy je vo Vašom niečo pozitívne, za čo by ste mali byť radi. Vyjadrite svoje uznanie niečomu alebo niekomu už dnes!

 1. Nájdite si svoj pokoj

Keď ste pod nátlakom je tak jednoduché všetkým všetko vykričať a neskôr to ľutovať. Pripomeňte si však, že zbytočný hnev a frustrácia nestoja za Váš čas. Keď máte pocit, že prichádza hádka s temperamentnejším človekom, nájdite vo svojej mysli niečo, čo Vás upokojí – oddych na pláži, v lese, na púšti, v obchode so zmrzlinou – všade tam, kde sa na Vašej tvári pri spomienke na dané miesto objaví úsmev.

 1. Spravte náhodnú činnosť z milosrdnosti

Keď spravíte dobrú vec pre niekoho iného, nie len že sa vďaka Vám bude cítiť výnimočný, ale dobrý pocit budete mať aj Vy. Zmeniť svoj život k lepšiemu môžete začať už teraz – pripravte si Váš obľúbený recept na muffíny (aj kupované sa rátajú) a podeľte sa oň so svojimi kolegami. Alebo len tak navrhnite pomoc kamarátovi s náročnými úlohami, ktoré má. Ďalším spôsobom ako šíriť dobro je Váš úsmev. Keď sa smejete Vy, ostatní to budú považovať za priateľský čin – usmejú sa aj oni a hneď sa budú cítiť lepšie. Takže úsmevu šírte naozaj veľa a budujte si šťastie okolo Vás.

 1. Udržujte si zápisník

Väčšina populácie so sebou nosí svoje smartfóny. A teraz je čas, aby ste všetky aplikácie, ktoré Vám pomáhajú organizačne naozaj udržali organizované. Ako náhle dostanete nejaký dobrý nápad, rýchlo si ho zapíšte do kalendára alebo do jednej z Vašich mobilných aplikácií. Takto budete mať prehľad o svojich úlohách a pomôže Vám to k ich riešeniu jeden po ruhom.

 1. Zhodnoťte, či je Vaša kariéra Vaším šťastím

Niekedy je to otázka toho, ako sa pozeráte na svoju kariéru alebo firmu, v ktorej pracujete. Máte zamestnanie, do ktorého chodíte radi a každé ráno po zobudení sa naň tešíte? Myslíte si, že pracujete vo firme, ktorá myslí na Vaše potreby a berie Vás ako súčasť tímu? Cítite sa byť odmeňovaní za svoju každodennú prácu? Ak je Vaša odpoveď „nie“ na všetky alebo niektoré z týchto otázok, je čas, aby ste prišli na riešenia, ktoré Vám umožnia na tieto otázky zodpovedať jednoznačne „áno“.

 1. Zorganizujte si jedno miesto

Vedeli ste, že organizovanie môže znížiť stres, zlepšiť zdravie a zvýšiť produktivitu? Vyberte si jedno nezorganizované miesto, ktoré ste ignorovali príliš dlho a zorganizujte ho práve teraz.

 1. Zmeňte svoj život

Dostaňte sa zo svojej rutiny a zažite niečo nové! Stačí tak málo (aj polhodina denne) a Vy si ihneď môžete zlepšiť svoj život! Už ste niekedy snívali o tom, že sa naučíte programovací alebo cudzí jazyk, začnete vlastné podnikanie alebo si založíte akciovú spoločnosť? Nech je to čokoľvek, o čom ste premýšľali príliš dlho, začnite svoju novú cestu ešte dnes!

 1. Ukončite svoj deň správne

Objímte niekoho ešte tuhšie a milujte niekoho ešte viac. Ešte ste to dnes neskúsili? Určite vyskúšajte, aj keď len na 15 minút. Urobte si večeru zo zdravých potravín a naplánujte si svoj skvelý nočný spánok. A keď sa na seba poslednýkrát pred spaním pozriete do zrkadla, nezabudnite sa usmiať!

Write a comment...
0 awesome comments!