Ako baliť efektívne?

Skôr ako vyrazí váš tovar smerom k zákazníkovi, mali by ste si byť istý, že je bezpečne zabalený. Tak, aby sa po ceste nepoškodil. Sami dobre viete, že nie je nič otravnejšieho, než sa zdržovať s reklamáciami. Či ešte horšie, handrkovať sa s prepravcom o to, kto vlastne za škodu na tovare nesie zodpovednosť.

Čo všetko potrebujete k tomu, aby ste balili efektívne?

Ak si chcete byť istý, že ste urobili maximum pre to, aby bol tovar doručený nepoškodený, budete potrebovať:

  • kartónové škatule
  • bublinkové a strečové fólie
  • fixačnú výplň do balíkov
  • baliace či prípadne viazacie pásky
  • v prípade krehkého tovaru nálepku označujúcu krehký obsah

U krabíc je veľmi dôležité, aby mali správny rozmer. Nemala by byť príliš veľká, aby v nej tovar zbytočne necestoval sem a tam, ale nemala by byť ani úplne na mieru. To neplatí u tovaru, ktorý sa prakticky nedá nárazom zničiť. Ak však ide o predmet, u ktorého toto riziko hrozí, mal by byť o niečo menší než je krabica, aby ste ho z každej strany mohli fixovať výplňou.
Baliace pásky majú práve také vlastnosti, ktoré od takej pásky očakávate. Teda že sú pevné a majú dobrú priľnavosť na papier. Nezamieňajte ich preto za klasické lepiace pásky. Skvelou vychytávkou je odvíjač balipásky. Vďaka nemu bude manipulácia s páskou jednoduchá, rýchla a nestane sa vám, že by ste dlhé minúty trávili hľadaním konca pásky.

Ďalší pomocníci na balenie

Viazacie pásky sa používajú do viazacích stojov. Slúžia najme k tomu, aby sa s balíkmi väčších rozmerov dobre manipulovalo. Viazací stroj vám balík zaviaže behom sekundy a veľkou výhodou je, že sa nemusíte naťahovať s ťažkými krabicami, ako tomu je pri ručnom viazaní.

Ak posielate napr. knihy, alebo iný tovar, ktorý nesmie prísť do kontaktu s vlkom či vodou, poistite si to tým, že ho obalíte strečovou fóliou.

Čo sa týka výplne, máte na výber niekoľko možností. Veľmi obľúbená je bublinková fólia. Vzduchom naplnená je tiež výplň do balíkov, ktorá je v tvare obdĺžnikových vankúšikov. Ľahká skoro ako vzduch je aj polystyrénová fixačná výplň.
V ideálnom prípade môžete kombinovať rôzne druhy výplní. Dobré je omotať tovar bublinkovou fóliou a zvyšný priestor vyplniť výplňou do balíkov plnenou vzduchom alebo fixačnou výplňou.

Pripravený na prepravu

Keď už máte tovar dobre zabalený, zaviazaný aj zabezpečený, je potreba ho zvážiť. K tomu potrebujete elektonickú váhu s dostatočnou nosnosťou. Ako posledné vybavíte balík kapsou na zásielky, kam môžete okrem lístku s adresou príjemcu uložiť aj faktúru.

Máte už všetky potrebné veci k tomu, aby bol váš tovar správne zabalený? Nevynechajte ani jednu z dôležitých prostriedkov k tomu, aby tovar došiel v poriadku a vášmu zákazníkovi kúzlil úsmev na tvári.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!