Skip to main content

Ako si vybrať dobrú autoškolu

| manword.sk | Téma

Vybrať si dobrú autoškolu nie je o nič menej dôležité, ako vybrať si dobrú strednú či vysokú školu. Lenže podľa čoho si ju vybrať?

Pri školách existujú oficiálne rebríčky, ktoré vám môžu prezradiť kvalitu vzdelávania, lenže pri autoškolách na nič také nenarazíte. Preto si to musíte vypátrať sami po vlastnej osi, kde začať?

Pýtajte sa svojich známych

Najlepšie a najúčinnejšie sito je, keď sa spýtate svojich známych, kolegov, kamarátov, rodiny. Pýtajte sa ich na to, ktorá autoškola bola ich alma mater a či boli spokojní. Pýtajte sa ako zvedavé dieťa a vytvorte si obraz. Po týchto otázkach budete mať zoznam oveľa užší a ostanú vám v ňom už iba dobré autoškoly. Ale ktorá z nich je tá najlepšia?

Akí sú inštruktori a dokážu sa vám prispôsobiť?

Tak ako zlý učiteľ dokáže v škole znechutiť zaujímavý predmet, to isté môže urobiť so šoférovaním zlý inštruktor. Skúste sa predtým, ako si vyberiete autoškolu, stretnúť s inštruktorom a hodiť krátky rozhovor, ktorý ukáže, či si budete ľudsky rozumieť. Okrem toho je dôležité, aby sa vám dokázal prispôsobiť či už časovo alebo aj prístupom, lebo nie každý hneď jazdí ako Fittipaldi.

Zaujímajte sa o technický stav vozidiel

Síce sa hovorí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, no pri autoškole to neplatí. Je lepšie, keď sa naučíte šoférovať na aute, ktoré má nevybúchanú prevodovku, funkčné ložiská či nezjazdené pneumatiky. Potom, keď vás posadia aj do 40-ročnej rachotiny, nebude pre vás problém jazdiť na takomto aute.

Poskytuje autoškola aj kondičné jazdy?

Nie každý sa dokáže učiť rovnako rýchlo, aj preto sa zaujímajte o to, či autoškola poskytuje kondičné jazdy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše vodičské schopnosti. Toto sú najdôležitejšie veci, o ktoré by ste sa mali pri výbere autoškoly zaujímať. Nepodceňujte jej výber, pretože ovplyvní to, ako budete šoférovať dokonca života.

 

- PR článok

Prečítané: 6986x
Späť hore