Ako si vybrať dobrú tlačiareň na domáce použitie?

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Tlačiareň doma je rovnako potrebná ako počítač alebo televízia. Môžete ho použiť na rýchlu tlač fotografií a dokumentov, ktoré sú uložené v digitálnej podobe. Prípadne si viete pripraviť grafy v dôležitej prezentácii. Je to pohodlné a nevyžaduje si to dodatočné náklady, s výnimkou pravidelnej výmeny kaziet.

Ktorý model tlačiarne je ale najlepší na bežné domáce použitie a jeho spotrebný materiál zodpovedá dôležitej ISO 9000 norme?

Dôležitý je typ zariadenia

Podľa princípu činnosti sú tlačiarne rozdelené do 7 hlavných typov. Matricové, atramentové, sublimačné, laserové, fotonické, termálne a plnofarebné. Pre domáce použitie vám však stačí poznať atramentové a laserové modely, pretože ponúkajú vysokú rýchlosť tlače a sú lacné na spotrebný materiál.

Ak je pre vás dôležitá tlač, venujte pozornosť sublimačným strojom. Sú o niečo drahšie na prevádzku, ale majú vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorá zodpovedá aj potrebným ISO normám. Všetky ostatné druhy sú viac špecializované a vhodné na priemyselné použitie.

Tlačový formát

Väčšina modelov tlačiarní podporuje viacero tlačových formátov súčasne. Vďaka tomu sú všestranné a pohodlné. Uistite sa, že vybrané zariadenie dokáže tlačiť vo veľkostiach A4 a A3. Sú vhodné pre väčšinu dokumentov a fotografických kariet, takže s ich pomocou vytlačíte všetky potrebné dokumenty alebo fotografie.

Poznajte rýchlosť a objem tlače

Dôležitým kritériom pri výbere tlačiarne je rýchlosť a požadovaný objem tlače. Nemali by ste kupovať vysoko funkčné a drahé modely, ak plánujete tlačiť len 50-100 strán mesačne. Pre domáce použitie sú skvelé zariadenia s výstupnou rýchlosťou pod 20 listov za minútu. Uistite sa preto, že ste si vybrali správne.

Jednoduchá administrácia

Pre študenta alebo staršieho človeka je lepšie zvoliť zariadenia s obrazovkou. V takýchto tlačiarňach sú informácie z vizuálneho hľadiska ľahšie čitateľné. Ak nemáte rozpočet na kúpu tlačiarne s displejom, uistite sa, že ovládací panel je čo najčistejší a najjednoduchší. Ideálne je rozloženie na jednotlivé stavebné bloky pre všetky základné funkcie.

Tlačiareň s týmito funkciami si môžete vybrať aj bez pomoci špecialistu. Hlavnou vecou je zvážiť náklady na spotrebný materiál, dostupnosť a kvalitu náhradných tonerov pre tlačiarne a množstvo tlače. Nezabudnite myslieť na všetky vlastnosti, ktoré zaistia, že vaša tlačiareň bude nielen moderná, ale aj ekonomická a dlhodobo funkčná.

Prečítané: 405x
Späť hore
Vyberáme

Aký plot zvoliť na malý pozemok s rodinným domom?

Máte rodinný dom a ešte nemáte okolo vášho menšieho pozemku oplotenie? Premýšľate nad t...

Sex pri porne vás znova naštartuje! Tá pravá erotická zábava

Asi každý jeden milenecký alebo manželský pár, ktorý je spolu už niekoľko rokov, časom ...

Pohodlne a vo veľkom štýle

V obleku by ste mali nielen dobre vyzerať, ale sa v ňom aj dobre cítiť. Ak si raz obleč...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk