Ako ušetriť vďaka repasovaným dielom?

Poznáte to, váš štvorkolesový miláčik má už pokročilý vek, už to vyzerá tak, že sa pomaly odoberie do dôchodku.

Preto sa počas každej dlhšej cesty modlíte k Bohu valcov a piestov, aby dodal vášmu auto silu a došli ste do cieľa bez toho, aby ste sa museli vŕtať v motore a po neúspešnej oprave čakať hodiny pri krajnici na odťahovku. No keď sa to už stane a nič sa nedá robiť, musíte si pripraviť peňaženku na poriadne mastnú opravu. Ibaže by ste nemuseli. Ako sa tomu dá vyhnúť?

Poznáte repas?

Repas je v podstate generálna oprava staršieho výrobku. Ide o rozobratie, vyčistenie, nahradenie najviac namáhaných dielov za nové a spätné zloženie s následnou výstupnou kontrolou. A keď sa vám pokazí auto a potrebujete náhradné súčiastky, nemusíte kupovať nové, ušetrite vďaka repasovaným dielom aj polovicu pôvodnej sumy. O tom, že si mechanici, ktorí repasovali diely, stoja za svojou robotou, svedčí aj záruka, ktorú dostanete pri kúpe výrobku.

Aká je kvalita?

Každého samozrejme zaujíma nielen cena, ale aj kvalita repasovaných dielov. Ako teda na tom sú? Čo sa týka funkčnosti, tak majú vlastnosti rovnaké ako nové diely. A čo sa týka životnosti? Tá je, logicky, trošku kratšia, ako pri nových dieloch, ale v ich prospech hovorí zase polovičná cena. Zoberte si také repasované brzdové strmene, ktoré kúpite za polovičnú cenu oproti novým a dostanete ešte aj polročnú záruku. Pomer cena/výkon hovorí jasne.

Repasuje sa aj niečo iné?

Samozrejme, repasujú sa aj iné veci ako automobilové náhradné diely. Najčastejšie sa repasuje elektronika a jej časti. Bežným tovarom je repasovaný notebook či počítač, vďaka repasovaným atramentovým kazetám ušetríte značnú sumu peňazí, tiež sa repasujú aj vysokozdvižné vozíky či mobilné telefóny. Je to častá prax pri výrobkoch, ktoré repasom neutrpia žiadnu stratu kvality.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!