Ako zvýšiť schopnosť vašej koncentrácie počas skúškového obdobia?

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com

Určite to poznáte, keď sedíte za stolom alebo počítačom a už po niekoľkýkrát sa vraciate k tej istej myšlienke alebo úlohe, ktorú nemôžete ďalej rozvinúť. Zrazu vám vybehne na mobile oznámene sociálnej siete, priateľ vás pozve na zaujímavú udalosť a vy obratom odpovedáte. Robíte všetko, len nie to, čo vedie k úspešnému dokončeniu pracovnej alebo študijnej úlohy.

Hovorí sa tomu prokrastinácia, ktorú môže spôsobiť nielen vaša únava. Takýmto nezmyselným odkladaním významných vecí na neskôr ale nič nedocielite a nedosiahnete. Naopak, budete zbytočne v strese a pred blížiacim sa termínom odovzdania dôležitej rigoróznej práce začnete panikáriť.

Aby ste sa tomu vyhli, máme pre vás niekoľko tipov, ako zvýšiť vašu koncentráciu na dôležité a podstatné veci.

Zriaďte si na prácu alebo štúdium svoj vysnívaný kútik

Aby ste sa pri učení dokázali správne sústrediť, je dôležité, aby boli základné požiadavky správne. To zahŕňa vaše pracovisko. Nájdite si miesto doma alebo niekde inde, kde vás nikto nebude rušiť. To znamená, miestnosť bez hluku..

Okrem toho by váš priestor na učenie mal mať dostatok svetla. Denné svetlo je najlepšie, pokiaľ však na komplexné osvetlenie pri štúdiu nestačí, mali by ste ho doplniť pomocou prídavných svietidiel.

V neposlednom rade si všetky nástroje, ktoré potrebujete, dajte na stôl vopred, aby boli pripravené po ruke. Nič nenaruší vašu koncentráciu viac, ako keď musíte vstať uprostred a začať niečo hľadať. Ako napríklad kvalitný toner HP.

Fázu koncentrácie by mala vystriedať pauza

Fázy koncentrácie trvajú od 30 do 60, maximálne 90 minút. Viac sa nepretržite naše telo a mozog na prácu sústrediť nedokáže. Koniec koncov to nezvládajú ani výkonné stroje. Aj v tlačiarni musíte raz za čas predsa vymeniť nové tonery Q2612A.

Medzi prácou alebo štúdiom je preto dôležité robiť si prestávky. Stačí 10 minút. Viac ako štvrťhodinka je zasa zbytočne moc, pretože sa budete musieť do detailu zoznamovať s obsahom, s ktorým ste pracovali. Krátkodobá pamäť vie často v tej najnevhodnejšej chvíli zradiť.

Čo robiť počas pauzy? Skvelé sú pohybové prestávky. Strečingové cvičenia alebo pár minút na čerstvom vzduchu vám urobí dobre! Ponaťahujte chrbát, krk, ramená a ruky a uvidíte, že na štúdium alebo prácu získate dostatočné množstvo energie.

Prečítané: 99x
Späť hore
Vyberáme

Ako sa dostať na popredné miesta v Googli

Nech je vašou podnikateľskou oblasťou čokoľvek – repas turba, predaj tonerov alebo posk...

Travertín a jeho nadčasová krása už aj u vás doma

Travertínová dlažba je klasickou voľbou pre podlahy a steny, a to ako v interiéri, tak ...

Vzhľadné nosenie tenisiek

Kedysi boli tenisky len do telocvične, pre basketbalistov a deti - ale už nie. Pohodlná...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk