Čo hovoria čísla o online zoznamke

Internetová zoznamka je čoraz populárnejšia a nielen medzi mladými ľuďmi, aj vďaka zoznamke určenej pre seniorov sa tu stretávajú všetky vekové kategórie. Britský prieskum hovorí o tom, že na internetovej zoznamke sa zoznámilo približne 50 % párov do 20 rokov. A podľa jeho odhadov by sa v roku 2031 malo touto cestou zoznámiť až 50 % všetkých vekových kategórií. A ako je na ton online randenie v USA?

 

Online zoznamky sú pre seniorov stále populárnejšie

Agentúra venujúca sa prieskumom, Pew Research, robila v Amerike prieskum o populárnosti online zoznamiek. Čo si myslíte, aká veková kategória používa tento spôsob zoznámenia najčastejšie? V roku 2015 to boli najčastejšie ľudia vo veku 18 až 24 rokov, ktorí používali zoznamku na objavenie svojej novej lásky. Až 27 % týchto mladých ľudí to skúsilo práve online. Ale ani seniori sa nenechali zahanbiť, 12 % ľudí vo veku 55 – 64 rokov lovilo v zoznamkových vodách. Pričom v roku 2013 to bolo iba 6 %, podľa čísel je to stále obľúbenejší spôsob aj medzi staršími.

Akú povesť má online zoznamovanie

Existuje taký vtip, ktorý v minulosti skvele ilustroval názor na online zoznamovanie, tu je:

- Ako si sa zoznámil so svojou ženou?

- Cez internet.

- A to ti nie je blbé? Takéto povrchné, neosobné zoznámenie.

- Ani nie. A ty si sa vlastne ako zoznámil so svojou ženou?

- Normálne, vyhral som ju v kartách.

 

Ani Amerika na tom nebola inak, v roku 2005 si 44 % ľudí myslelo, že online zoznamovanie je dobrý spôsob, ako spoznať nových ľudí. O desať rokov si to už myslí 55 % opýtaných, takže trend obľúbenosti zoznamky je stále rastúci. Týmto tempom je viac než reálne, že v roku 2031 sa skutočne polovica ľudí zoznámi online. A čo vy, už ste niekomu, koho ste stretli online, vyznali lásku?

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!