Čo robiť, keď motor stráca výkon

| Manworld.sk | Téma

Keď máte problémy s motorom vo svojom aute, nemusíte hneď kupovať nový. Sú tu aj iné cesty, ako sa s týmito ťažkosťami popasovať. A práve o nich si teraz niečo povieme.

Takmer ako nový

Nie je dobrým znamením, keď motor vášho vozidla začne vykazovať známky opotrebenia. Riešením bude nechať motor repasovať. Repasovaný motor je motor, ktorý bol obnovený v súlade s pôvodnými nastaveniami.

Motor je dôkladne skontrolovaný a poškodené alebo opotrebované diely sú vymenené za nové alebo znovu opracované. Všetky diely v ňom zodpovedajú špecifikáciám výrobcu originálneho motora. Ak nechcete utratiť tisíce za nový motor, kompletne repasovaný motor bude tým pravým riešením.

Nechajte to na generálku

Generálna oprava motora dá vášmu vozidlu silu a nový život. Každý motor sa časom opotrebuje, pričom niektoré modely rýchlejšie ako iné. Ak zistíte, že hladina motorového oleja neustále klesá, úspora paliva už nie je taká dobrá ako predtým, alebo z motora vychádzajú zvláštne zvuky, poraďte sa s mechanikom. Ten skontroluje, či je potrebné vykonať generálnu opravu motora.

Generálna oprava motora však nie je jednoduchá záležitosť. Pozostáva z dekonštrukcie motora a inštalácie nových komponentov, ako napríklad piesty, ložiská, ventily či pružiny. Výsledok však iste naplní vaše očakávania a motor vám bude ešte dlho spoľahlivo slúžiť.

Nielen auto potrebuje starostlivosť

Pri oprave svojho auta by ste však v žiadnom prípade nemali zabudnúť na seba. Generálnu obnovu možno potrebuje aj váš šatník. Nové tričká a mikiny vám skrátia čas čakania na návrat vášho štvorkolesového miláčika. Jedinečným kúskom, ktorým si obohatíte svoj outfit môžu byť aj na pohľad bežné rifle. Vedeli ste, že najslávnejší typ nohavíc uzrel svetlo sveta už koncom devätnásteho storočia? Rifle sa hodia takmer na každú príležitosť. Do práce, do školy, do prírody, na rande aj za volant vášho auta.

Prečítané: 937x
Späť hore
Vyberáme

Top fakulta z Košíc ponúka Ukrajincom a Ukrajinkám štúdium, ktoré má budúcnosť

Technická univerzita v Košiciach podáva pomocnú ruku. Reaguje tak na vzniknutú situáciu...

Nech každý vie, kto je tu šéfom

Patrí nadväzovanie nových (alebo snáď mileneckých) vzťahov k vašim každodenným činnosti...

Bratislava zažiari v "Classy"

Prichádza večierok stelesňujúci každý prvok gentlmenstva a nadčasového classy štýlu, kt...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk