Čo si muži cenia na ženách?

Muži a ženy tvoria pomyselné jing a jang života. Sú tými povestnými protipólmi, ktoré sa priťahujú, nezriedka aj na celý život. Pozrime sa na funkčný vzťah dvoch pohlaví očami muža.

Vonkajšia krása je len začiatok...

Bez okolkov a zbytočného moralizovania si priznajme, že v drvivej väčšine prípadov nás na ženách najskôr zaujme ich fyzická krása. Každý muž má samozrejme vlastný vkus a krásu hodnotí podľa jedinečných kritérií, no zmyslové orgány nám pracujú na rovnakej báze, hoci sú u každého trošku inak nastavené. Niektorých zaujme pekný úsmev, iných ladné ženské krivky zvýraznené napríklad odvážnymi šatami alebo obtiahnutými legínami. Tak či onak, prvotný spúšťač je jasný. Krása pritom nie je pominuteľná, len časom naberá iné podoby. Pre každého muža je krásna jeho priateľka, neskôr manželka, matka jeho detí. Je šťastím pre oboch partnerov, ak má vzťah takúto genézu.

...Vnútornou krásou to pokračuje

Na ženách je stále čo objavovať a my muži sa o tom presviedčame doslova každý deň. A nejde pritom len o fyzickú podstatu. Tým tajomným, neprebádaným kúskom ľudského, mužského vesmíru je žena ako taká, ako bytosť. Jej názory, záľuby a nálady, ktoré sú pre nás niekedy nezrozumiteľnejšie ako experimentálna fyzika pre škôlkara. Aj tak vás ľúbime. Viete prečo?

Pretože...

Pretože sa s vami dokážeme zasmiať, pohádať aj udobriť. Pretože dokážete byť od nás nezávislé a častokrát ďaleko silnejšie ako sme my, muži. Pretože naše záľuby, názory a postoje beriete vážne. Pretože nás tolerujete takých, akí sme, so všetkými pozitívami aj negatívami. Pretože pre nás ste krásne v peknej novej blúzke aj obyčajných teplákoch a tričku. Pretože ste sa slobodne rozhodli, že práve s nami chcete tráviť svoj čas. Pretože cítime, že bez vás by to na svete nebolo ono.

 

- PR článok

Write a comment...
0 awesome comments!