Skip to main content

Deň v živote športového komentátora

| menworld.sk | Téma

Slovenská hokejová extraliga vrcholí a svoj pohľad nielen na ňu nám predstaví stálica komentovania hokejových prenosov vysielaných na Sport TV – Juraj Kušnír.  Platená káblová a satelitná  stanica Sport1 vysiela, v modernom formáte 16:9, od 8. apríla všetky ostrosledované finálové zápasy medzi HC Košice a HC Slovan Bratislava.

1.    Ako ste sa dostali ku komentovaniu?
Najprv som ako študent žurnalistiky pracoval na hokejovom oddelení denníka Šport, potom som si ešte počas štúdia vybavil prax v športovej redakcii Slovenského rozhlasu. Tam sa to začalo a ani som sa nenazdal a bol som na majstrovstvách sveta.

2.    Ste už komentátorskou stálicou zápasov hokejovej extraligy. Na čo sa, pri začatí novej sezóny, vždy najviac tešíte?
Vždy dúfam, že nová sezóna prinesie čo najviac zaujímavých zápasov,  prekvapení a nečakaných momentov. A samozrejme vždy verím, že pri tom budem ako komentátor. Nie je nič lepšie, keď ma hokej zdvíha zo stoličky, to je to, na čo sa teším najviac.

3.    Ako vyzerá „deň v živote športového komentátora“?
Športový komentátor sleduje denne hokejové dianie nech je hocikde vo svete, podobne ako športoví fanúšikovia. V deň zápasu sa najprv treba pripraviť na prenos, následne sa dopraviť do správneho mesta, odkomentovať zápas a potom zas čaká cesta naspäť. Najmä počas play-off to vie byť náročné, najmä ak má človek popri tom aj iné aktivity a povinnosti.

4.    Čo Vás, z aktuálneho ročníka play off, zaujalo najviac?
Povedané v skratke, bavili ma zápasy a hokejisti, ktorí niečím vybočovali z priemeru.  Menovať radšej nebudem, aby som náhodou na niekoho nezabudol. Na druhej strane, v zlom ma zaujalo, akí dokážu byť fanúšikovia neskutočne nevďační, či ku svojim mužstvám alebo konkrétnym hokejistom. Keď Miro Šatan svojím hokejom a schopnosťami doviedol Slovensko ako kapitán k trom medailám na majstrovstvách sveta, všetci ho zbožnovali. Keď teraz svoju hru predvádza v extralige, často naňho nadávajú, hoci je ozdobou súťaže. Podobne tak ako  Žigo Pálffy.

 

Prečítané: 12645x
Späť hore