Diagnostika riadiacej jednotky: Čo robiť, ak zlyhá elektronika v aute?

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: Africa Studio/Shutterstock.com

Nielen telo má svoju centrálu, ktorou je okrem srdca aj mozog. Aj každé jedno moderné auto je vybavené špeciálnou riadiacou jednotkou. Napriek dokonalosti tohto systému, sa aj tá najlepšia riadiaca jednotka môže časom pokaziť. Výmena však nie je jediná alternatíva k náhradnému dielu. V mnohých prípadoch pomôže obyčajná oprava.

Riadiace jednotky či združený prístroj v aute nie je nutné v prípade defektu vždy iba vymeniť za nový model. Oprava elektroniky je často až o 90 percent lacnejšia ako nový diel.

Poďme sa preto spoločne pozrieť na to, prečo je diagnostika riadiacej jednotky vozidiel vašej obľúbenej kamiónovej prepravy výhodnejšia ako výmena za nový model.

Čo je riadiaca jednotka motora?

Riadiaca jednotka motora je srdcom moderných systémov riadenia motora. Reguluje prívod paliva, zaisťuje reguláciu vzduchu, vstrekovanie paliva a zapaľovanie.

Riadiaca jednotka umožňuje presné centrálne ovládanie všetkých funkcií dôležitých pre chod motora. Ovládanie elektroniky, obľúbený chiptuning, vstrekovanie paliva a zapaľovanie, ale aj štart/stop systémy a ovládanie turbodúchadiel. To všetko funguje a využívame v automobile vďaka jednej riadiacej jednotke motora.

Ako postupovať, keď sa pokazí?

Alternatíva k náhradnému dielu: Diagnostika a oprava riadiacej jednotky

Nielen ekológovia a ochrancovia životného prostredia tvrdia, že skvelou alternatívou za pokazený diel nie je vždy kúpa nového modelu.

Skvelou a nielen k životnému prostrediu šetrnou alternatívou je oprava. Aj oprava chybnej riadiacej jednotky v súlade s aktuálnou trhovou hodnotou je preto skvelé riešenie. Nie všetko sa dá opraviť, no existuje dosť prípadov, keď sú k dispozícii osvedčené spôsoby opravy riadiacich jednotiek ESP, ABS a airbagov, meračov hmotnosti vzduchu, klimatizácie a ovládačov komfortu.

V ideálnom prípade môžu  na základe kompletnej diagnostiky riadiacej jednotky a následnej opravy  zákazníci  ušetriť až 90 percent.

Možnosť opravy v zásade závisí od  typu chyby, niekedy aj od toho, o aký model vozidla ide. Oboje je možné skontrolovať – často aj priamo na stránke poskytovateľa opravy.

Tak na to pri prvých signáloch poruchy systému nezabúdajte a skúste pred výmenou uprednostniť opravu.

Prečítané: 69x
Späť hore
Vyberáme

Hľadať partnera nie je ako hľadať kľúče

Celý život niečo hľadáme – kľúče od bytu, cestu k Eiffelovke, okuliare, zatúlanú mačku ...

V Slovenskej sezóne uvedie Art Film Fest očakávané domáce hrané filmy

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest prinesie v dňoch 23. – 27. júna 2021 na koš...

Páni, viete, ako sa obliecť na ples?

Dobre sa zabaviť a neurobiť žiadne faux pas. Plesová sezóna je už v plnom prúde. Dosýta...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk