Téma

Hľadáte ideálneho psíka do bytu? Francúzsky buldog sa postará o správnu pohodu

| Manworld.sk | Téma

Pes nie je len najlepším priateľom človeka, ale aj jeho vernou kópiou. Je to to najkrajšie milé stvorenie, ktoré si po príchode domov a niekoľkých dňoch neskutočne zamilujete. Mnohí si však v rámci plánovaného výberu a kúpy psa nevedie poradiť s plemenom, ktoré je ideálne a vhodné do bytu.

My sa s vami podelíme o skúsenosti s plemenom francúzskeho buldočka.

Každé šteniatko vás „potrápi“

Ak ste sa rozhodli pre psíka v domácnosti a byte, musíte počítať s tým, že si bude vyžadovať vašu starostlivosť. V útlom veku, kedy je odlúčený od matky, to platí dvojnásobne. Základnou výbavou pre jeho maximálnu spokojnosť budú kvalitné granule pre šteniatka s vyváženým obsahom živín a dobrý pelech.

Nezabudnite ani na vôdzku s obojkom, aby ste ho mohli učiť vonku hygienickým návykom. Prečo je ale práve francúzsky buldoček vhodný do bytu? V prvom rade ide o „milo lenivé“ stvorenie, čo možno v mladšom veku až tak nespozorujete, ale s pribúdajúcimi rokmi určite.

Je to plemeno menšieho vzrastu, takže veľa miesta v malom byte nezaberie. Ide o prítulné zvieratko, maznavé a rado chrapkajúce. Väčšinu svojho dňa prespí, takže s ním nemáte žiadne starosti. Takmer vôbec nešteká, čo znamená, že s ním nebudú mať problémy ani susedia.

Na čo si dávať u francúzskych buldočkov pozor

Potrápiť vás môže kŕmenie. Než prídete na to, aká strava je pre nich vhodná, môže vám to zabrať viac času. Majú náchylnejší tráviaci systém, preto je pre ne najlepšie a  vhodné hypoalergénne krmivo pre psov.

Problém môžu mať aj s vysokými exteriérovými teplotami! Aby sa im neprehrial organizmus a neskolabovali, dávajte si pozor na dĺžku prechádzok v horúčavách. Majte po ruke vždy dosť čerstvej vody.

Menším problémom môže byť ich vyššia plynatosť, na čom sa ale mnohí len pousmejú. Krásny pohľad do očí je však na nezaplatenie. Rovnako aj ich vernosť a príjemné „chrapkanie“.

Prečítané: 903x
Späť hore
Vyberáme

Ochráňte svoj domov proti vtákom. Jednoducho a rýchlo

Stavba rodinného domu nie je jednoduchou záležitosťou. Dokonca ani obyčajná rekonštrukc...

Poznáme najlepších 50 barov na svete!

Drinks International, magazín z Veľkej Británie publikoval svoju verziu 50 najlepších r...

Mobilné výstavné stánky, ktoré vám zjednodušia spôsob propagácie

Každá úspešná firma potrebuje reklamu. V súčasnosti sa môže zdať, že bežné mobilné rekl...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk