Skip to main content

Hluk nemusíte trpieť

| manworld.sk | Téma

V našom okolí sa neustále niečo deje. Aj vďaka moderným technológiám a strojom sme si tak jednoducho museli zvyknúť na to, že naozajstný pokoj a ticho už zažívame naozaj len výnimočne.

Na niektoré zvuky sa zvyknúť dá, aj keď dlhodobé vystavenie nadmernému hluku spôsobuje nielen problémy so sluchom. Ak ste teda unavení, podráždení, môže byť na vine práve hluk vo Vašom okolí.

V práci tomuto celkom nezabránime, niektoré profesie si jednoducho vyžadujú pracovať a plne sa sústrediť aj v šume zvukov od kolegov, či strojov. Pokoj by nás tak mal čakať aspoň doma, no ani to nie je vždy tak.

Ak bývate v rodinnom dome, zrejme Vám prekáža víkendový budíček, či už v podobe štekajúcich psov, alebo kosenia trávy, a tiež ste v prvom rade, ak si sused zmyslí na prípravu dreva na kúrenie. Toto je bežné najmä na dedinách, no aj v paneláku si veľa pokoja neužijete. Aj keď tu nás pracovné náradie ruší len občas, nie je ani veľmi príjemné nechcene sa zúčastňovať na hádkach susedov.

Pri stavbe panelákov sa veľmi na hluk nedbalo, a tak si tento nedostatok nesú so sebou dlhé desaťročia. Trpíme tým všetci, no len málo ľudí vie, že to tak nemusia nechať navždy. Tenké múry medzi bytmi, či jednotlivými podlažiami zvuk jednoducho nezadržia. Pomôcť im však môžete izoláciou proti šíreniu hluku. K tomuto Vám výborne poslúži kročajová izolácia, s ktorou si odhlučníte byt bez väčšej námahy. Viac informácií o tejto možnosti nájdete na potichu.sk.

Hluk už teda aspoň vo svojom domove nemusíte trpieť. Po tomto zásahu budete mať pokoj aspoň tu, čo výrazne ovplyvní aj Vašu náladu. Rovnako Vám však prospeje, ak si doma vytvoríte príjemné prostredie na relaxáciu. Neobchádzajte preto ani dekorácie. Obrazy zoženiete aj na mieru podľa Vašich požiadaviek, a to jednoducho na umenisveta.cz.

 

PR článok

Prečítané: 10183x
Späť hore