Skip to main content

LEGENDA OSLAVUJE: EXKLUZÍVNY DAR PRE JIŘÍHO KORNA OD VYDAVATEĽSTVA SUPRAPHON!

| manworld.sk | Téma

Jiří Korn oslavuje 65. narodeniny! Pri príležitosti jubilea legendy vychádza v týchto dňoch doposiaľ najkompletnejší výber piesní Jiřího Korna. Formát troch CD prináša maximum hudby z celej jeho štýlovo pestrej a úspešnej kariéry - v nahrávacej praxi od roku 1968 po súčasnosť.

Prvý disk, nazvaný Největší hity, tvorí viac ako dvadsiatka skladieb rozmanitých podobou, no spojených úspechom: rozdiel medzi Yvettou, Zpívat jako déšť, Hotely Ritz i California, Windsurfingem, Robinsonem, Haló, Karel nese asi čaj alebo Miss Moskva je miestami zásadný, ale dokonale zjednotený Kornovým originálnym interpretačným prístupom.

Na CD2 s podtitulom Já ti kdysi hrál fanúšik nájde viachlasé rockové počiatky v kapele Rebels, krátku, ale intenzívnu pasáž kariéry s Olympikom i rôzne varianty hľadania popovej cesty, od tých big bandových cez Šest strýců až k elektronickému Eduardovi Parmovi mladšiemu: Šípková Růženka, California Dreaming, Únos, Když Lola pila pátý drink, Mám hodně zlozvyků, Tam u dvou cest alebo Doktor Jekyll a pan Hyde.

Dôležitou súčasťou kolekcie je posledné cédečko Dlouhá noc, opäť zvukovo pestré a veľmi potrebne doplňujúce tie predošlé o ďalšie spevácke odtiene. Medzinárodné štandardy typu Baby It´s Cold Outside, Unforgettable či Ain´t Misbehavin´ v českých verziách doplňujú dance nahrávky s DJ Neo alebo prekvapivé I Feel Good od Jamese Browna.

Rozsiahle archívy Supraphonu, Českej televízie, Českého rozhlasu, Happy Music, Monitor-EMI, Sony i súkromné umožnili zachytiť Kornovu spevácku dráhu so všetkými veľkými zatáčkami i drobnými zákrutami. Tie dokazujú, že legendárny umelec dokázal zdanlivú neveru jednému hudobnému štýlu premeniť v suverénne popasovanie sa s modernými i módnymi prvkami, a to vždy dokonale svojsky a zaujímavo. 3CD Jiří Korn CO MÁM V OČÍCH vychádza v týchto dňoch i digitálne: http://www.supraphonline.cz/album/77797-co-mam-v-ocich

Prečítané: 12553x
Späť hore