Skip to main content

Manuálna, plynová alebo elektrická - po akej airsoftovej zbrani siahnuť?

| Manworld.sk | Téma

Airsoft zbrane sú v súčasnosti veľmi obľúbenou a dostupnou alternatívou reálnych zbraní. Poskytujú nekonečné množstvo zábavy, dokážu združovať ľudí a sú stredobodom najrôznejších airsoftových eventov, ktoré sú rok od roka väčšie. Ako všade, aj pri airsoftkách je výber široký a ľahko sa v ňom stratiť. V dnešnom článku si bližšie predstavíme základné rozdelenie týchto zbraní a pomôžeme vám vybrať si.

Manuálne airsoftové zbrane

Za úplne najzákladnejší typ airsoftových zbraní môžeme označiť manuálne airsoftky. Spájajú v sebe vynikajúcu dostupnosť a prijateľnú cenu, vďaka čomu sa tešia obľube najmä u začiatočníkov. Mnohí sme s nimi začínali a sú tak akýmsi prvým uvítacím krokom do sveta airsoftu.

Keďže sú ale lacnejšie, spravidla sú aj menej spoľahlivé, dizajnovo sa niekedy líšia od predlôh a zážitok zo streľby nie je až taký intenzívny. Nevýhodou je, čo vyplýva aj z ich názvu, potreba manuálne ich naťahovať. Niektorí strelci ich ale práve z tohto „old school“ dôvodu vyhľadávajú. Mnohí strelci ich využívajú napríklad ako záložnú zbraň. Napokon, každý si nájde to svoje.

Oproti typom, o ktorých budeme čoskoro hovoriť, je ich dostrel kratší. Kvalita takýchto zbraní je závislá od konkrétneho výrobcu, a aj v manuálnych airsoftkách dokážeme nájsť veľmi kvalitné a spoľahlivé zbrane – treba len dostatočne dobre hľadať.

Plynové airsoftové zbrane

Základom ich fungovania je stlačený plyn, ktorý prenáša svoju energiu na výstrel. Tieto zbrane sú silnejšie a mnohé z nich majú spätný ráz, čo prináša oveľa realistickejší zážitok zo streľby, ako napríklad zbrane manuálne.

Dôležitým rozdielom je aj to, že sa nemusia po každom výstrele znovu nabíjať. Oproti manuálom majú vyšší dostrel, sú realistickejšie a poskytujú aj výraznejší zážitok. Sú však o niečo drahšie a takisto je drahšie aj príslušenstvo k nim. Napriek tomu je ale toto príslušenstvo k plynovým zbraniam naozaj široké, môžete si tak upravovať svoju zbraň až pokiaľ nebudete stopercentne spokojný.

Medzi klasické plynové airsoftky môžeme zaradiť hlavne airsoft pištole, ktoré sa tiež často používajú ako alternatívne zbrane pri airsoftových eventoch.

Elektrické airsoftové zbrane

Pravdepodobne každý nadšenec airsoft strieľania od začiatku smeruje k elektrickým airsoftkám. A nečudo – sú naozajstnou vlajkovou loďou tohto športu.

Elektrické airsoftové zbrane sa môžu pochváliť vysokou kadenciou, ďalekým dostrelom, skvelou presnosťou, kvalitou a spracovaním – a toto všetko je zabalené do nezabudnuteľného zážitku zo streľby. Potešia vás aj široké možnosti úprav a vylepšení, ktoré s týmto typom airsoftiek prichádzajú. Na svoje si tak príde každý nadšenec airsoftu.

Medzi tie najlepšie môžeme zaradiť dlhé zbrane a pušky, ktoré sú priam ideálnym reprezentantom elektrických zbraní. Spájajú v sebe kvalitu, dizajn a spoľahlivosť. Sú síce drahšie, no žiadnemu pokročilému strelcovi to rozhodne nebude vadiť. V tomto prípade investujete do trvácnej kvality a pokiaľ to myslíte so streľbou naozaj vážne a pozriete sa na tento koníček z dlhodobejšej perspektívy, elektrické airsoft zbrane sú tou pravou voľbou.

A v prípade, že si stále neviete dať rady, experti z internetového obchodu AFG.sk vám ponúknu svoj pohľad.

Prečítané: 1362x
Späť hore