Skip to main content

Neviete sa zmieriť so smútkom po smrti blízkej osoby

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: LeaDigszammal/Shutterstock.com

Každý z nás je iný, avšak spoločnosť blízkej a milovanej osoby potrebujeme všetci. Prítomnosť osoby po našom boku je nevyhnutná a základná potreba na plnohodnotný život. Máme s kým zdieľať svoje pocity radosti, ale aj starosti.  Ak o túto možnosť prídeme, náš svet sa zrazu „zmení“ a musíme si zvykať na nové podmienky. Napriek vysokej odolnosti to ale mnohí z nás zvládať nedokážu a táto zmena je pomerne náročná.

Ako sa s takouto stratou milovanej osoby vyrovnať bez ujmy na našom fyzickom aj psychickom zdraví?

Prijmite svoje pocity

Po odchode blízkej osoby a rozlúčke, s ktorou vám pomohlo pohrebníctvo vo Zvolene od mnohých počúvame, že sa musíme držať. Trpieť nie je ale vôbec ľahké a smútok nám nedovolí mať na vec a situáciu taký pohľad ako naše okolie. Preto, aby ste to zvládli, prijmite svoje pocity a postupne čas rany na duši zahojí.

Nájdite si v najbližšom okolí oporu

Sú dni, ktoré budú pre vás obzvlášť ťažké. Narodeniny, výročia a iné dôležité dátumy spojené so zosnulým človekom budú pre vás v prvých rokoch naozaj veľmi ťažké. Myslite preto na niekoho, s kým môžete tieto chvíle prečkať bez náhlych pocitov smútku.

S dobrou oporou blízkej rodiny alebo priateľov zvládnete pokračovať v živote ďalej aj bez milovanej osoby, ktorej ste pred pár dňami kládli smútočný veniec na hrob.

Myslite na seba a svoje zdravie

Život je nielen krásny, ale aj vyčerpávajúci, o čom sa možno každý jeden deň po práci presviedčate. Ani smútok vám na nálade a pohodlí určite nepridá. Tento stav je veľmi vyčerpávajúci a môže vás v kombinácií s nezdravým životným štýlom položiť na kolená.

Pravidelne sa preto zásobujte zdravou a výživnou stravou, trávte viac času v prírode, doprajte si kvalitný spánok, pite vodu a dýchajte čerstvý vzduch. Uvidíte, že nielen vďaka času, ale aj pozitívnemu prístupu k životu či zdraviu bude o niekoľko týždňov nosenie krásnej kytice na hrob milovanej osoby pre vás oveľa ľahšie.

Prečítané: 937x
Späť hore