Novinky zo sveta zimných pneumatík pre túto zimu

| Manworld.sk | Téma

Už viete, na akých pneumatikách budete jazdiť, keď napadne prvý sneh a mrazíky sa zahryznú do vozovky?

Continental WinterContact TS 860 S

S novinkou Continental WinterContact TS 860 S prichádza na trh špičková zimná pneumatika, určená pre vysokovýkonné a športové automobily a dynamickú jazdu. Pre aktuálnu zimnú sezónu bude táto pneumatika dostupná v 14veľkostiach, s priemerom od 18 do 21 palcov a povolenou rýchlosťou na hranici 270km/h. Tichý chod pneumatík tohto druhu je zabezpečený vďaka technológii runflat SSR a ContiSilent.

Pneumatika continental wintercontact

Vývojári sa zamerali predovšetkým na krátke brzdné dráhy a presnú manipuláciu na suchom povrch a v snehu. Pneu je vybavená širokou „brzdovou“ drážkou prechádzajúcou stredom behúňa a a dezénom, ktorý umožňuje maximálnu trakciu v ťažkých podmienkach.

Nokian Hakkapeliitta

Fínska spoločnosť Nokian pôsobí na trhu od roku 1932 a v súčasnosti prevádzkuje jediné permanentne fungujúce testovacie centrum pre zimné pneumatiky na svete. Neustály výskum a vývoj technológií viedol k mnohým inováciám, ktorých výsledkom je model Hakkapeliitta 8. Presná distribúcia výkonu, výborná priľnavosť pri brzdení aj zrýchlení a lamely navrhnuté tak, aby čo najviac pomáhali pri manipulácii s vozidlom – to sú charakteristiky, ktoré zdobia túto severskú pneumatiku. K dispozícii je aj model R2, ktorý má nízky valivý odpor, pričom kladie dôraz najmä na komfortnú jazdu.

Pneumatika falken eurowinter

Michelin Alpin 5

Výborná na mokrom povrchu aj v snehu – tak charakterizujú pneumatiku Michelin Alpin 5 výrobcovia aj testeri. Nová „päťka“ nadväzuje na svojho mimoriadneho úspešného predchodcu (Michelin Alpin 4) s tým, že ponúka niečo naviac, ako je to už u noviniek dobrým zvykom. Jedná sa najmä o nový vzor behúňa, ktorý prináša lepšiu trakciu na snehu, vyššiu odolnosť voči aquaplaningu a zvýšenú presnosť riadenia.

Pneumatika michelin alpin

Aj technológia výroby zmesi doznala istých inovácií, vďaka ktorým výrobca optimalizoval výkon pneumatík pri nízkych teplotách a zaistil lepšiu priľnavosť na mokrých aj zasnežených povrchoch.

Pirelli Winter Sottozero

Táto pneumatika je navrhnutá s ohľadom na výkon a je určená šoférom, ktorí sa nechcú vzdať pôžitku z jazdy len kvôli tomu, že napadol sneh. Pirelli postavil túto pneumatiku aj na základe bohatých skúseností z kolotoča F1. Pochváliť sa môže predovšetkým inovatívnou gumovou zmesou – špecializované polyméry zlepšujú mechanické, dynamické aj tepelné vlastnosti behúňa, zatiaľ čo smerová vzorka a de facto celý dezén zabezpečujú ideálne jazdné vlastnosti. Táto vyvážená kombinácia pomáha vypudiť vodu a nečistoty tak, aby bol plášť vždy v kontakte s vozovkou. Napriek športovému charakteru je táto pneu označená symbolom snehovej vločky, čo znamená, že úspešne prešla testami pre zimné pneumatiky.

Prečítané: 5058x
Späť hore
Vyberáme

5 bezdrôtových reproduktorov do ruky

Ani vy si nedokážete predstaviť ísť z domu bez svojej obľúbenej hudby? Zapojené slúchad...

Rodos

Poznáte už ostrov s názvom Rodos? Je to grécky ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori. ...

Premeňte svoju domácnosť na energeticky úspornú

Paneláky, alebo ako ich prezývajú ich obyvatelia – králikárne, majú chvíle svojej najvä...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk