Skip to main content

Päť krokov k dokonalej oslave

| Manworld.sk | Téma

K nášmu životu patrí neodmysliteľne aj zábava. Potešenie a prítomnosť blízkych. Len tak sa môžeme vyhnúť stresu, ktorý je príčinou mnohých závažných ochorení. Univerzálnou príležitosťou, kde môžete všetky tieto veci spojiť v jedno - je oslava.

Udalosť, na ktorej príprave si ale musíte dať záležať.  A preto sme tu my, aby sme vám s jej plánovaním aspoň trochu pomohli.

  1. Myslite na počet návštevníkov

Ak plánujete oslavu v Žiline, pozvánka sa považuje za optimálnu pre viac ako 10 - 12 ľudí. V takejto spoločnosti má každý možnosť vzájomne komunikovať. Využiť pritom môžete aj ubytovanie zúčastnených.

  1. Usporiadajte predstavenia, na ktorých sa môžu zúčastniť dospelí aj deti

Je dôležité, aby išlo o spoločné udalosti, ktoré nikomu neškodia. Existuje veľa takýchto možností. Napríklad si v obchode vopred zakúpte sadu kúzelníckych trikov a naučte sa s dieťaťom najjednoduchší trik. Ak plánujete pritom použiť dymovnice, dbajte na vek najmenších! Sú ideálne pre vekové kategórie nad 18 rokov.

  1. Vytvorte náladu už pri vchode

Privítanie hostí je začiatkom oslavy, ktorý navodzuje dojem a tú správnu atmosféru. Efektné môžu byť preto aj špeciálne pochodne. Opäť však dbajte na vek zúčastnených. Veľmi vtipná výzdoba dokáže niekedy zachrániť celú situáciu. Rovnako dobre funguje aj malé občerstvenie, ktoré sa pri vchode nachádza. Poteší však aj milý - mini darček.

  1. Starajte sa o detaily

Ak prijímate hostí, príďte s nejakým vtipným pozdravom alebo upomienkami, usporiadajte tieto frázy a umiestnite ich do rôznych miestností v dome. Napríklad v kúpeľni môžete zavesiť plagát ako „Umyté ruky – kľúč do nového roku.“ V kuchyni - niečo "aktuálne" na tému potravín, napríklad: "Šťastie nehľadajte v chladničke."

  1. Premyslite si program

Skúsení režiséri vedia, že zákony režírovania sú rovnaké tak pre divadelné predstavenie, svadbu, ako aj pre oslavu. Musí to mať všetko svoj dej.

Niekto by samozrejme mal prevziať úlohu hostiteľa. Znamená to venovať svoju osobitú pozornosť každému jednému hosťovi, čo môže byť náročná úloha. Tak si všetko dobre premyslite a včas naplánujte.

Prečítané: 2995x
Späť hore