PHIL JACKSON: Jedenásť prsteňov

| manworld.sk | Téma

Duša úspechu – spomienky legendárneho trénera na jedenásť majstrovstiev NBA, obohatené úprimným pohľadom na alchýmiu skrytú za vedením športového tímu.

Phil Jackson v knihe Jedenásť prsteňov zhrnul svoj obdivuhodný život ako basketbalový legendárny tréner, ktorý počas svojho života vyhral jedenásť majstrovstiev NBA. To sa doposiaľ nikomu nepodarilo.

Čitateľovi ale prináša omnoho viac svojimi názormi na život, pri ktorých vychádza z najhlbších ľudských hodnôt. Jackson vyrastal v prísnej rodine kazateľa, ale keď dospieval v šesťdesiatych rokoch, vo veľkom nasával ideály hippies a hľadal si vlastnú cestu. Skúmal rôzne učenia od humanistickej psychológie a filozofie amerických Indiánov až po meditáciu zen-budhizmu. Hráčov z NBA nútil cvičiť jogu, hovoril s nimi o zen-budhizme, do šatne im vešal siouxské talizmany a kupoval im klasické romány. Našiel však nový prístup k vedeniu ľudí založený na slobode, nefalšovanosti a obetavej tímovej práci.

Ako hlavný tréner tímu Chicago Bulls vyhral šesťkrát majstrovský titul a s mužstvom Los Angels Lakers päťkrát. Celý svet pozná legendárne hviezdy týchto mužstiev Michaela Jordana, Kobeho Bryanta a mnohých ďalších – autor nám približuje tieto fascinujúce osobnosti, ktoré posunuli hru basketbalu takmer na hranicu nemožného.

Jedenásť prsteňov je nielen podnetná, ale aj podmanivá kniha. Po jej prečítaní začneme rozumieť príťažlivému basketbalu, pretože autor o ňom hovorí s takým zápalom, že nadchne aj nás. Na druhej strane je to neuveriteľne inšpiratívna kniha nielen pre vlastný osobnostný rozvoj, ale aj pre mnohé manažérske zručnosti, o ktorých sa Jackson zmieňuje.

Prečítané: 11101x
Späť hore
Vyberáme

Heslo – vieme sa chrániť?

Heslá používame v dnešnej dobe internetu každý deň. Využívame ich na prístup do svojho ...

Džentlmenov návod, ako správne piť whisky

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, pri akom nápoji relaxujú džentlmeni? Whisky je nápoj dž...

Najpredávanejšia whisky na svete

Ona jediná je tou, pre ktorú Íri a Škóti vedú sústavné boje. Ani jeden z nich nepovolí ...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk