Prečo muži podstupujú obriezku? Toto sú najčastejšie dôvody

| Manworld.sk | Téma

Všetci poznáme základný popis obriezky: je to chirurgické odstránenie mužskej predkožky. Po týchto slovách sa ale naša konverzácia zvyčajne zastaví a vedomosti o danej téme končia.

Starodávna prax? Náboženstvo? Rituál viacerých kmeňov? Je to možné, ale v mnohých prípadoch svoju úlohu zohráva aj obyčajné zdravie, alebo dokonca aj spoločenská trieda a postavenie. Poznáte skutočné výhody obriezky a podobných zákrokov u mužov aj vy? Pomáha im to v lepšom sexe a emocionálnom zdraví? Na to sa môžete s nami pozrieť.

Prečo sa robí?

Obriezka nie je vždy spojená s náboženstvom a prínosmi pre zdravie. Je to aj tradičná prax, ktorú podporujú konzervatívnejšie spoločnosti, ako určité priradenie k triede. V Anglicku boli princovia na tento úkon zvyknutí, no iba do príchodu princeznej Diany, ktorá v tejto tradícii odmietla pokračovať. Samozrejme, že je to na vašom rozhodnutí, ak sa preň ale z akýchkoľvek dôvodov rozhodnete, mali by ste navštíviť dobrého urológa, ktorý s vami všetko prediskutuje.

Obriezka znižuje riziko viacerých ochorení

Účinnosť obriezky pri prevencii proti infekciám je! Štúdie preukázali, že odstránenie predkožky , ktorá inak zachytáva baktérie a vírusy, znižuje riziko infekcie. Nielen to, niektoré výskumy naznačujú, že obriezka je účinná pri znižovaní prenosových rýchlostí STD, vrátane HIV, herpesu a vredov pohlavných orgánov. Dokonca sa pri nej predpokladá zníženie rizika rakoviny prostaty.

Kedy je to najvhodnejšie?

Prevažná väčšina obriezok sa vykonáva počas detstva, zvyčajne sa uskutočňuje v prvých dňoch po pôrode. Ani vo vyššom veku nie ste ale odsúdení na neúspech. Podobne ako pri dobrovoľnej  vazektómii, aj obriezku môžete podstúpiť v dospelom, vyššom veku.

Ak to má byť čo i len lepšia prevencia proti infekčným ochoreniam, obriezka je vhodným riešením. Je bezbolestná a v priebehu niekoľkých minút hotová. Nie sú tu žiadne obmedzenia, takže ak máte záujem, poraďte sa s urológom.

Prečítané: 7270x
Späť hore
Vyberáme

Fandíte HC Slovan? Podporte ho aj mimo štadióna!

Sezóna Kontinentálnej hokejovej ligy 2016/2017 sa pomaly rozbieha a ak fandíte HC Slova...

Chcete podnikať? Zvoľte jednoduchší spôsob a kúpte si ready made s.r.o.

K rozhodnutiu začať podnikať môže doviesť človeka niekoľko vecí. Najdôležitejšie je ale...

Putinov miliardový palác

RuLeaks, ruská verzia stránok wikileaks zverejnila snímky sídla pri čiernom mori. Lukra...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk