Skip to main content

Prečo muži podstupujú obriezku? Toto sú najčastejšie dôvody

| Manworld.sk | Téma

Všetci poznáme základný popis obriezky: je to chirurgické odstránenie mužskej predkožky. Po týchto slovách sa ale naša konverzácia zvyčajne zastaví a vedomosti o danej téme končia.

Starodávna prax? Náboženstvo? Rituál viacerých kmeňov? Je to možné, ale v mnohých prípadoch svoju úlohu zohráva aj obyčajné zdravie, alebo dokonca aj spoločenská trieda a postavenie. Poznáte skutočné výhody obriezky a podobných zákrokov u mužov aj vy? Pomáha im to v lepšom sexe a emocionálnom zdraví? Na to sa môžete s nami pozrieť.

Prečo sa robí?

Obriezka nie je vždy spojená s náboženstvom a prínosmi pre zdravie. Je to aj tradičná prax, ktorú podporujú konzervatívnejšie spoločnosti, ako určité priradenie k triede. V Anglicku boli princovia na tento úkon zvyknutí, no iba do príchodu princeznej Diany, ktorá v tejto tradícii odmietla pokračovať. Samozrejme, že je to na vašom rozhodnutí, ak sa preň ale z akýchkoľvek dôvodov rozhodnete, mali by ste navštíviť dobrého urológa, ktorý s vami všetko prediskutuje.

Obriezka znižuje riziko viacerých ochorení

Účinnosť obriezky pri prevencii proti infekciám je! Štúdie preukázali, že odstránenie predkožky , ktorá inak zachytáva baktérie a vírusy, znižuje riziko infekcie. Nielen to, niektoré výskumy naznačujú, že obriezka je účinná pri znižovaní prenosových rýchlostí STD, vrátane HIV, herpesu a vredov pohlavných orgánov. Dokonca sa pri nej predpokladá zníženie rizika rakoviny prostaty.

Kedy je to najvhodnejšie?

Prevažná väčšina obriezok sa vykonáva počas detstva, zvyčajne sa uskutočňuje v prvých dňoch po pôrode. Ani vo vyššom veku nie ste ale odsúdení na neúspech. Podobne ako pri dobrovoľnej  vazektómii, aj obriezku môžete podstúpiť v dospelom, vyššom veku.

Ak to má byť čo i len lepšia prevencia proti infekčným ochoreniam, obriezka je vhodným riešením. Je bezbolestná a v priebehu niekoľkých minút hotová. Nie sú tu žiadne obmedzenia, takže ak máte záujem, poraďte sa s urológom.

Prečítané: 7561x
Späť hore