Logo
Print this page

Prečo ženy na mužov nemajú?

Určite ste to už počuli, od manželky, priateľky, sestry alebo matky. Mužom by sa nepodarilo zvládnuť tehotenstvo, muži nemôžu zvládnuť to a tamto. Ženy nám to pravidelne pripomínajú, že je to ťažké ale my by sme to nezvládli. Ale čo odvrátená strana? Čo by nemohli zvládnuť ženy za mužov a prečo. Na začiatok, ženy nezvládajú robiť ťažké rozhodnutia, ktoré takmer vždy vykonávajú muži.

Prečo ženy zlyhávajú v rozhodovaní? Kvôli rýchlosti, následkom a pochybnostiam.

Od mužov sa očakáva že sa hneď rozhodnú.
Muži majú vo zvyku robiť rýchle rozhodnutia bez poradcu, čím myslíme priateľov, rodinu alebo spolupracovníkov. Ženy majú tendenciu o všetkom diskutovať, rozoberať a až potom sa rozhodnúť. Môže to znieť rozumne, ale čas strávený debatou môže byť rozhodujúci. Od mužov sa očakáva rýchle a racionálne rozhodnutie.

Navyše, ľudia musia žiť s následkami ich rozhodnutí a práve tie rozhodnutia vás niekedy môžu stáť priateľstvo alebo naopak, dopomôcť k úspechu. Ženy často rozmýšľajú nad tým, čo keď to alebo ono, to si muži nemôžu dovoliť, preto muži lepšie zvládajú podnikanie.

Svoj vlastný zápas

Muži musia zápasiť s pochybnosťami, každé ťažké rozhodnutie má svoje pridružené pochybnosti, ale musíme sa cez to preniesť. Treba myslieť na nové možnosti a šance ktoré sa ponúknu. Je veľmi málo času na to, aby sme čakali na niekoho kto nám ukáže správnu cestu, nakoniec aj tak zodpovednosť preberáme sami. Pamätáte ako ste sa ako malí chlapci hrávali s vojačikmi alebo robotmi na vojnu a dievčatá s bábikami Barbie? Jeden z dôkazov, že už od detstva ste chceli byť tí silnejší. Muži tiež pochybujú, ale nie je čas na rokovania.


Byť človekom je najťažšou úlohou a rozhodovanie patrí k nej. Pravdou však je, že v tejto kategórii sú lepší muži.

Write a comment...
0 awesome comments!
Created BY MW media s.r.o. © www.manworld.sk | www.mwshop.eu | manworld@manworld.sk | Všetky práva vyhradené.