Sexuálne úchylky a orientácie

| Manworld.sk | Téma

Ako sa hovorí: „Sto ľudí – sto chutí.“ V oblasti ľudskej sexuality to platí mnohonásobne. Tu by sme nepovedali, že len sto chutí. Ľudia sú rôzny, každého priťahuje niečo iné, niečo iné si všíma na svojom sexuálnom objekte.

(časť 1)

Téma je taká obšírna, že sa jej budeme venovať na pokračovania. Začneme tými viacej známymi a prepracujeme sa až k tým, za ktoré sme vďační, že sa im „venuje“ len hŕstka ľudí.

Napísať pár článkov na túto tému som sa rozhodol už pred pár rokmi, ešte počas štúdia na vysokej škole. Ku záujmu o tento okruh ľudských deviácií ma priviedol môj profesor kriminalistiky, keď sme preberali sexuálnu kriminalistiku. Plánoval som o tom napísať aj diplomovú prácu, žiaľ téma už bola rezervovaná.

Sexuálne úchylky môžeme podľa objektov túžby rozdeliť na tri základné skupiny, úchylky na:

  • osoby
  • zvieratá
  • predmet

Sexuálna orientácia

Drvivá väčšina ľudí má v sebe od prírody zakódované, že hľadá k sebe ideálneho partnera u osôb opačného pohlavia (teraz ešte berieme do úvahy, že sú len muži a ženy). Ide o klasických heterosexuálov.

Mužov priťahujú atraktívne, udržiavané ženy, ktorých postava pozostáva zo širších bokov, úzkeho drieku a väčších pŕs. Ideálne, keď má žena milý úsmev, pekné oči a dlhšie vlasy. Síce už nebývajú za ne ťahané do jaskyne, ale zas priznajme si, každý muž si za ne rád potiahne, keď robí partnerku odzadu.

Ženy zas zaujme muž, ktorý je od nich vyšší a celkovo pôsobí tak, že by ich vedel v prípade nebezpečenstva ochrániť. Ideálne, keď má charizmu a šarm a tiež aj nejaké zázemie, aby sa vedel postarať o ňu a aj o prípadné potomstvo.

Druhou veľkou skupinou sú homosexuáli – ľudia, ktorých priťahujú osoby toho istého pohlavia. Ak ide o mužov, sú to gayovia, ak o ženy, tak ich ľudia nazývajú lesbičky.

Poslednou veľkou skupinou sú bisexuáli – ľudia, ktorí lovia svojich partnerov na oboch planétach, aj na Venuši a aj na Marse.

Rôznorodosť vo svete

Toto logické zastarané delenie pohlaví je ale nuda, o zmenu a riadny mišmaš sa postarala komunita LGBT (lesby, gayovia, bisexuálni, transrodoví a intersexuálni ľudia). Vo svete vytvorili viac ako 70 rôznych pohlaví.

Medzi transrodových ľudí sa radia tzv. „transsexuáli“. Do tejto skupiny patria cross-dresserycross-dresserky.

Trans ženy vystupujú, či už v súkromí alebo na verejnosti, ako ženy, pričom sa ale narodili s mužským pohlavným ústrojenstvom. Vo svojom tele sa cítili ako väzni, preto hľadajú slobodu v tom, že sa prezliekajú do ženských šiat a robia si make-up. Trans muži sa zas naopak narodili so ženským pohlavím. Niektorí transrodoví ľudia podstupujú hormonálnu premenu alebo operačné zákroky, aby sa zosúladili s ich rodovou identitou.

Pri intersexuálnych ľuďoch ide o osoby, ktoré sa narodili s reprodukčným orgánom, ktorý sa nedá zadefinovať ani ako čisto mužský, ani ako čisto ženský. Intersexuálni ľudia majú rovnaké sexuálne orientácie a rodové identity ako ostatní ľudia.

Okrem transsexuálov, o ktorých sa písalo vyššie, sú aj ľudia, ktorí sa označujú ako transvestiti. Mnoho ľudí v tom nevidí rozdiel, pričom ide o podstatný. Transvestita je väčšinou muž, ktorý sa dobrovoľne a pri plnom vedomí oblieka do ženských šiat a vystupuje určitú dobu ako žena, ale udržiava si svoj mužský princíp. Hrá sa na ženu, ale stále sa cíti ako muž.

Ak je do ženských šiat obliekaný pod vplyvom psychického nátlaku, ide o prejav jeho submisivity (podradenosti) voči dominantnej osobe. Takáto praktika sa používa v BDSM komunite a nesie názov feminizácia.

Zakázané a škodlivé

Zatiaľ sa písalo len o „neškodných“ úchylkách a orientáciách. Avšak medzi nami sú aj jedinci, ktorým to nestačí a vzrušujú ich osoby, ktoré sú pred zákonom chránené na základe svojho veku alebo zdravotného stavu.

Ak niekoho vzrušujú malé deti, ide o úchylku, ktorá je aj mediálne známa pod pojmom pedofília. Polície sveta si vedú rôzne databázy, v ktorých majú zaregistrovaných jedincov s touto poruchou.

Naopak, ak sexuálni predátori sú zameraní na staršie vekové kategórie a zneužívajú starých ľudí ide o gerontofíliu.

Veľmi známou a protizákonnou úchylkou je aj nekrofília, kedy je sexuálnym objektom mŕtvy človek.

Nasledujúca úchylka už síce nie je protizákonná, ale ani nie je pre normálnych ľudí. Pri teratofílií sa jedinci vzrušujú pri pohľade na poškodenia ľudského tela, rôzne hendikepy či jazvy.

A na odľahčenie dám jednu neškodnú úchylku, na ktorej si fičia všetky instagramové hviezdičky. Ak je niekto do seba veľmi zahľadený a sa ukája na vlastnom tele, na jeho „dokonalosti“, ide o úchylku zvanú narcizmus.

O ďalších úchylkách a perverznostiach ľudskej psychiky sa dozviete v ďalších častiach tejto série.

Autor: Peterkub

 

Prečítané: 980x
Späť hore
Vyberáme

Ako ušetriť pri zakladaní spoločnosti?

Byrokracia vám je asi známa. Korene zapustila hlboko, o čom sa presviedčame na niektorý...

Ako podporiť a zlepšiť váš výkon v posteli

V živote sa snažíme uspieť  mnohých oblastiach. Najdôležitejšia je asi práca, ktorou si...

Nový Airbus preletí z Londýna do New Yorku za hodinu!

Francúzsky výrobca lietadiel podla žiadosť o registráciu patentu nadzvukového lietadla,...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk