Slabá erekcia? Zatočte s ňou Buďte v posteli zase bujakom!

| manworld.sk | Téma

Opäť to nevyšlo. Sexi partnerka nahodila nové prádielko, zapálila sviečky a svojho muža roztúžene čakala v posteli. Po niekoľkých pokusoch a dráždivých dotykoch to však vzdala.

Chuť aj vzrušenie by boli, „ten dole“ sa však rozhodol protestovať. Že sa to nestalo prvýkrát? Hľadajte riešenie, inak vám hrozia hádky a odcudzenie.

Nech sa vám to zdá akokoľvek prehnané, slabá erekcia straší milióny mužov na celom svete. Ak sa s ňou pasujete aj vy, mali by ste čo najskôr zakročiť. Zdá sa, že žiadny problém nehrozí? Vraj je to len stres, nátlak v práci, chce to len trochu voľna... Pokiaľ si na dobrý sex s partnerkou už ani nepamätáte, pravdepodobne bude problém omnoho vážnejší.

Jeho neriešenie môže skončiť až rozpadom vzťahu. Nielen samotní muži ale aj ich partnerky sú z celej situácie častokrát frustrované. Majú chuť na nežnosti, ale každý ďalší sex končí väčším a väčším trapasom. Slovo prepáč už nestačí, nežnejšie polovičky tlačia mužov k lekárovi.

„Spoznala som vynikajúceho muža. Veľmi ma priťahoval, bol úspešný a správal sa ku mne ako k princeznej. Všetko sa pokazilo, keď došlo k prvým intímnostiam. Už pri dráždení som si všimla, že mu úplne nestvrdol. Mohla som robiť čokoľvek... Nechcela som veriť, že by som ho nepriťahovala. Keď sa to opakovalo, vedela som, koľká bije,“ spomína 31-ročná Adriana na svoj posledný vzťah. Priateľ sa jej neskôr priznal, že bol operovaný a odvtedy sa mu penis dobre neprekrvoval. Keďže mu bolo trápne navštíviť lekára, erekcia sa stala jeho nočnou morou.

Je sex sklamaním? Napravte to

Zlepšiť erekciu možno viacerými spôsobmi. Najznámejšia je modrá tabletka, od ktorej si muži veľa sľubujú. Už menej vnímajú jej mínusy. „Tabletky sú na lekársky predpis a nesmú sa kombinovať s veľkým množstvom liekov. Okrem toho majú mnoho vedľajších účinkov, od bolesti hlavy, cez poruchy trávenia, krvácanie z nosa, až po náhlu srdcovú smrť,“ vysvetľuje urológ Karol Veselý z centra liečby porúch erekcie RW Medical. Okrem toho, pri užívaní tabletiek treba sex plánovať, keďže účinkujú len krátku dobu. Z postele sa stráca spontánnosť a v mužovi stále ostáva pocit neschopnosti.

Lepšiu erekciu možno dosiahnuť aj pomocou vákuovej pumpy. Častokrát ju ľudia považujú za erotickú hračku, je však aj pomocníkom pri nedostatočnom prekrvení. Podobne ako tabletky nepôsobí dlhodobo a je nutné ju použiť bezprostredne pred sexom.

Mnohí páni na „rozbehnutie“ svojej mužnosti využívajú hormonálnu liečbu, testosteróny. Ide zväčša o starších mužov, kde hladina tohto hormónu klesá. Pri liečbe treba podstúpiť riadne prehliadky ako vyšetrenie prostaty, PSA a jeho frakcií, celkového a voľného testostrónu. A aby toho nebolo málo, v neposlednom rade je nutné absolvovať vyšetrenie hematokritu v 3 až 6 mesačných intervaloch.

MUDr. Karol Veselý, urológ z centra liečby porúch erekcieHrozivo vyzerajúcou, no na druhej strane efektívnou metódou liečby porúch erekcie je aplikácie injekcie obsahujúcej Prostraglandin E1. „Pacient si túto injekciu sám pichá priamo do penisu. Vpich nie je nijako bolestivý. Pre aplikáciu sa používajú inzulínové injekčné striekačky so zatavenou ihlou.“ informuje MUDR. Karol Veselý. Tu je opäť potrebné sex vopred naplánovať a myslieť na to, že o nejaký čas vzrušenie nenávratne opadne.

Zabudnite na plánový sex

Technológie však pokročili a tabletky, injekcie či pumpy nie sú jediným riešením slabej erekcie. Do popredia sa dostáva liečba s tajomným názvom LSWT, ktorá na riešenie porúch erekcie využíva metódu lineárnych rázových vĺn. Jej účinok je dlhodobý, nebolí a zaberá na takmer 80 percent.

Táto metóda vyvoláva novotvorbu ciev a podstatne zlepšuje zásobenie penisu krvou. Výsledkom je dosiahnutie a udržanie kvalitnej erekcie,“ približuje urológ Karol Veselý. „Málokto vie, že väčšina pacientov s erektilnou dysfunkciou má problém s cievami. Tie totiž zásobujú toporivé telesá krvou, sú veľmi jemné a preto ich akékoľvek zúženie vedie k významnému poklesu objemu pritekajúcej krvi do penisu. Tým dôjde ku zhoršeniu kvality alebo dokonca strate erekcie. Zjednodušene povedané, dobré cievy znamenajú dobrú erekciu. Cez ne je totiž penis zásobený krvou.

Ako liečba rázovou vlnou prebieha? Muž sa najprv objedná do strediska, kde majú špeciálny prístroj Renova. Nachádza sa dokonca aj na Slovensku. Tam sa poradí s odborníkom, ktorý podrobne posúdi jeho zdravotný stav, aby získal istotu, že LSWT rieši aj jeho problém. Následne stačí absolvovať štyri 15-minútové sedenia. Každý týždeň si pacient naplánuje jedno, vedie ho lekár. Je úplne bezbolestné a nehrozia pri ňom nijaké vedľajšie účinky. Počas liečby prístroj vysiela po celej dĺžke penisu vlny, ktoré pôsobia na novotvorbu ciev. Karol Veselý dopĺňa, že táto metóda je vhodná pre mladších aj starších mužov. Jej najväčšou výhodou je však to, že účinkuje dlhodobo.

Oplatí sa vedieť

  • Problém s erekciou má po štyridsiatke až 40 percent mužov, teda skoro každý druhý. U drvivej väčšiny je za tým fyzický problém, či už je to cukrovka, obezita alebo vysoký vek. Iba malému percentu mužov zlyháva erekcia kvôli psychickému problému. Rizikový je najmä stres, ale tiež emočné problémy, ako sú napríklad hádky s partnerom, žiarlivosť či depresie.
  • Slabá erekcia, ktorej príčinou je psychika, sa objavuje najmä u mladších mužov. Podľa lekárov sú najohrozenejší tí medzi 20.-tym a 30.-tym rokom. V takomto prípade treba podstúpiť psychoterapiu alebo zmeniť životný štýl. Odporúča sa prestať piť, fajčiť, viac sa hýbať a takisto viac odpočívať.
  • Problémy s erekciou môžu byť prvým príznakom omnoho vážnejších ochorení. Toto by si mal každý muž uvedomiť a nebáť sa zájsť za odborníkom. Zlá erekcia nikdy neveští nič dobré. Dobrá erekcia je akýmsi „ukazovateľom mužského zdravia“.

Prečítané: 16483x
Späť hore
Vyberáme

Nechajte sa inšpirovať unikátnymi puzdrami pre mobily a tablety

Fľaša lahodného vína ku dňu sv. Valentína sa už stala nudným štandardom, ktorý mienite ...

Môže vám depresia spôsobiť problémy v sexe?

Depresia sa radí po strese k jednej z najčastejších príčin, ktoré sa skrývajú za viacer...

Tričká Tommy Hilfiger

 TREND: 8 / 10Prínos k znovu sa objavujúcim trendom tejto sezóny je Tommy Hilfiger. Spo...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk