Tipy, ako si nájsť dobrú prácu, ak ste vyčerpali všetky možnosti

Každý deň sa na stránkach vyhľadávania zamestnania objavujú tisíce nových pracovných miest, no pre vás je nájsť si prácu stále náročné?

Vo väčšine prípadov dopyt niekoľkokrát prevyšuje ponuku a na jedno vhodné pracovné miesto sa prihlasuje obrovský počet uchádzačov. Ako môžete medzi nimi vyniknúť a zaujať?

Možností je samozrejme niekoľko. Určte vám pomôže, ak ste vďaka výhodnému cenníku autoškoly získali vodičské oprávnenie. Pre náskok pred konkurenciou však toho potrebujete oveľa viac.

Kľúčovým faktorom je kvalifikovaný životopis

Dobre zostavený a napísaný v súlade s pozíciou, o ktorú sa uchádzate. Všeobecné životopisy sú jednoduché a zvládnete ich vyplniť na internete rýchlo, ak sa chcete ale od konkurencie odlíšiť, doplňte doň niečo, čo sa týka danej pozície. Absolvovanie jazykového pobytu na Malte určite zaváži, pretože cudzia reč a medzinárodne uznávaný jazyk sa dnes v podnikaní využíva na každom kroku.

V životopise je lepšie neuvádzať odkazy na vaše stránky na sociálnych sieťach - tam zamestnávateľ nájde často informácie, ktoré vás kompromitujú.

Sezóna hľadania práce

Ako iste viete, hľadanie práce môže byť ovplyvnené aj sezónou. V období prázdnin a dovoleniek počet voľných pracovných miest zamestnávateľov prudko klesá. Odborníci však radia niektorým uchádzačom o zamestnanie, aby si hľadali prácu práve v tomto konkrétnom čase.

Týka sa to napríklad odborníkov pracujúcich v oblasti cestovného ruchu, poľnohospodárstva, ako aj učiteľov, ktorí sa začínajú pripravovať na nový školský. Ak by sa vám predsa len nič nájsť nepodarilo, využite voľný čas a možnosť sa v tomto období zdokonaliť v reči. Pomôže vám v tom dobrý jazykový pobyt v zahraničí.

Potrebujete poznať svoju cenu

Ak sa chcete správne ohodnotiť, musíte pomocou stránky hľadania zamestnania zistiť priemerný plat konkrétnej špecializácie. Ak ste začiatočník, musíte trochu znížiť latku, no naopak, ak máte bohaté skúsenosti, druhé vysokoškolské vzdelanie alebo hovoríte plynule anglicky, môžete svoju platovú náročnosť zvýšiť.

Je ale potrebné mať na pamäti, že príliš nízka úroveň požadovanej mzdy bude nútiť zamestnávateľa, aby vás považoval za laika, a príliš vysoká úroveň vás zasa zaradí do kategórie veľmi ambicióznych ľudí.

Write a comment...
0 awesome comments!